Açık öğretime gitmek sorumluluk sınavlarından muafiyet sağlar mı?

arelsmirnov

Femtopat
Daha fazla  
12. sınıfa geçtim ve 4 tane sorumluluk sınavım var. Özellikle matematik ve fiziği vermem. Çünkü yapamıyorum, anlamıyorum. Açık öğretime gitsem sorumluluklarım kalkar mı?

Sorumluluk sınavlarında kolay sorarlar, 12. sınıf olduğunuz için ekstra kolay sorarlar diye düşünüyorum üniversite sınavına hazırlanıyorsunuz diye. Kaç gün kaldı sorumluluk sınavlarınıza bilmiyorum ama azıcık kafa patlatarak rahatlıkla halledersin bence. Fizik ve matematik anlamıyorum demek ve geri çekilmek ben aptalım demektir bence. Anlamadığınız için değil pes ettiğiniz için.

Sorumluluk sınavlarında kolay sorarlar, 12. sınıf olduğunuz için ekstra kolay sorarlar diye düşünüyorum üniversite sınavına hazırlanıyorsunuz diye. Kaç gün kaldı sorumluluk sınavlarınıza bilmiyorum ama azıcık kafa patlatarak rahatlıkla halledersin bence. Fizik ve matematik anlamıyorum demek ve geri çekilmek ben aptalım demektir bence. Anlamadığınız için değil pes ettiğiniz için.

Önceden bir dersten son sene sorumlu olarak kaldınız mı? Eğer kaldıysanız yardımcı oldular mı sınav esnasında.

12. sınıfa geçtim ve 4 tane sorumluluk sınavım var. Özellikle matematik ve fiziği vermem. Çünkü yapamıyorum, anlamıyorum. Açık öğretime gitsem sorumluluklarım kalkar mı?
3 kere girdiğin sınavdan 3 kez başarısız olman durumunda muaf sayılıyorsun. Ama buna Türk Dili ve Edebiyatı dahil değil. Türk Dili ve Edebiyatı dersini geçmek zorundasın.

Ayrıca 8383'e abone olursan sana düzenli olarak sınav hakkında bilgi veriyor. Kullanım ücreti 2,5 TL. Yalancı diye ban yemek istemiyorum fakat gideceğin halk eğitim merkezine 8383'e kayıt olmak istiyorum dersen sana gerekli bilgiyi vereceklerdir.

Ayrıca çıkmış soruları çöz diye MEB mesaj atıyor. Çıkmış soruları çözmeyi unutma.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı