Acilden burun spreyi yazdırılabilir mı?

yucewalden

Hectopat
Makaleler
1
Bir şeye alerjim var nedenini bilmiyorum. Burun spreyim bitti doktora gitmem gerekiyordu unuttum, şu an gidip acilden yazdırabilme şansım var mı? Rahatsız edici çünkü.

Acil servise başvurular; durmayan kanama, kriz, havale, trafik kazaları gibi acil müdahale gerektirecek nedenlerle olabilir. Reçete yazdırmak için aile hekiminize gideceksiniz.

Bir takım psikiyatrik ilaçları da yazdırabiliyordum ondan sordum zaten bu soruyu.
Psikiyatrik ilaçları acil doktorunun reçete etme yetkisi yoktur. Psikiyatrik ilaçlar sadece psikiyatri uzmanı tarafından reçete edilebilir. Acilde bu tarz reçete yazmak hukuka ve tıbbi etiğe uygun değildir.

Psikiyatrik ilaçları acil doktorunun reçete etme yetkisi yoktur. Psikiyatrik ilaçlar sadece psikiyatri uzmanı tarafından reçete edilebilir. Acilde bu tarz reçete yazmak hukuka ve tıbbi etiğe uygun değildir.
Ama sonuçta yapılabiliyor mu yapılabiliyor bipolar durumu olan biri için elzem bir şey çünkü bu, aynısı bunun için geçerli olur mu asıl sorum buydu, aslında

Ama sonuçta yapılabiliyor mu yapılabiliyor bipolar durumu olan biri için elzem bir şey çünkü bu, aynısı bunun için geçerli olur mu asıl sorum buydu, aslında
Sen istesen bugün cinayet işleyebilirsin, ama yapmamayı seçiyorsun. Yapabiliyor olması meşrulaştırmaz. Suç teşkil eder, psikiyatrik ilacı acil servis yazamaz.

Gidersen burun spreyi yazarlar, ama hukuka uygun değil. Acil doktoru yazmayınca kavga çıkıyor, hekimler de bulaşmamak için yazıyor işte ne yapsın canından kıymetli değil. Böyle cahillerle uğraşmak kolay değil.

İlla ki gideceksen aile hekimine gideceksin acil servise değil. İnsanlardaki bu acil servis aşkını anlamıyorum gerçekten :D

Geri
Yukarı