Açılır Menü Oluşturma

Kod düzeni açısından dropdown menü yaparken > kullanmaya çalışın. Ek olarak düzen biraz yanlış, sizin başlangıçta dropdown'un içindeki a'yı değil dropdown'un başlangıç noktası olan ul'yi gizlemeniz daha sonra ise hover'la onu göstermeniz gerek. Örnek bir kod yazayım:

CSS:
/* Dropdown'un ta kendisi */
.menu > ul > li > ul {
    opacity: 0;
    transition: all 250ms ease-in;
    visibility: hidden;
    position: absolute;
    bottom: -10px;
    left: 0;
    width: 100%;
}

/* Hover */

.menu > ul > li > a:hover + ul {
    visibility: visible;
    opacity: 1;
}
Sayenizde direk düzeltebildim. Güzel anlatmışsınız teşekkür ederim. Şu an menü açılıyor fakat Dropdown 'daki nesnelerden birini seçmek istediğimde Dropdown kapanıyor. Bunu nasıl çözebilirim?
Açılır menü için ul içindeki menünün yani hangisi açılıcaksa linin içine yazacaksın kısaca şöyle.

<Ul> //ana menu

<Li><a href#>hakkımızda</a></li>

<Li><a href#>sayfa</a> // açılacak menü.

<Ul>

<Li><a href#>sayfa</a></li>

</Ul>

</Li>

</Ul>

Dipnot = -a'lar link vermek için
# İse içi boş anlamına geliyor yani linke tıkladığınızda hiçbir yere gitmiyor
// İse açıklama satırı

Ek olarak yeni başladıysan başlarda sadece HTML kodlarıyla yap sonra aşina olduktan sonra CSS ile düzeltmeler ve görsellik katabilirsin bunlara ek olarak bootstrap gibi içinde hazır CSS kodları bulunan şeylerde kullanabilirsin bootstrap tamamen İngilizce bunun için İngilizce'ninde olması lazım çünkü ne yapmak istiyorsan onu yazdığında hazır CSS kodlarıyla yapıyorsun fontlar için font awesome veya Google font öneririm deneme yapman için notepad++ kodlama için brackets ve Adobe'nin dreamweaver programının kullanabilirsin daha nice şeyler ver ama çalışman ve araman gerekli bir iki gün bakıp bırakmaman gerekir üstünde duracaksın ve kodlar üstünde çalışacaksın ne demiş atalarımız emek olmadan yemek olmaz bir sorunla karşılaşırsan her türlü yardımda bulunabilirim.
Udemy'den çalışıyorum. Şu anda HTML ve CSS derslerini bitirdiğim için biraz alıştırma yapayım dedim. Selectors konusunu zaten pek anlamamıştım ama şu anda daha iyiyim diyebilirim. Boostrap derslerine yakında geçeceğim. Brackets kullanıyorum. Yardımınız için teşekkürler.

Sayenizde direk düzeltebildim. Güzel anlatmışsınız teşekkür ederim. Şu an menü açılıyor fakat Dropdown 'daki nesnelerden birini seçmek istediğimde Dropdown kapanıyor. Bunu nasıl çözebilirim?
Hover kodunu ul > li > a'ya değil de ul > li'ye vermeyi deneyin. .menu > ul > li:hover > ul gibi.

visibility ve display farkını da araştırmanı tavsiye ederim.

" > " ve " + " ve " . " ve " # " tırnak içerisindekileri de araştırmanı tavsiye ederim. Mantığı kavramada yardımcı olur diye düşünüyorum.

anladığım kadarı ile css ile yapmaya çalışıyorsunuz o olayları, ben js kullanıyordum onları yapmak için :D
şunun üstüne tıklayınca şunları aktif et, göster gibi komutları vardı :D
kolay gelsin, çalışmaların devamını dilerim

Geri
Yukarı