Çözüm Açılışta No bootable device hatası

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yer
ankara
Merhaba arkadaşlar, geçen hafta hp laptop aldım. Wifi'ya bağlanma sıkıntısı vardı. Ben de format atıp Windows 7 yaptım. Uygun ağ bağdaştırıcı buldum ama yine de diğer bilgisayarıma göre internet baya yavaştı. Windows 10'a yükselttim. Çünkü araştırmama göre benim bilgisayara en uygun işletim sistemi windows 10 gözüküyordu. Güncel ağ bağdaştırıcıları yükledim ama yine de yavaştı. Bende eski işletim sistemine döndürmeye karar verdim. Format usb'sini taktım. ''Windows bu diske yüklenemez. Seçilen diskte bir MBR bölüm tablosu var. EFI sistemlerde Windows yalnızca GPT disklere yüklenir.'' gibi bir yazı geldi. Ben de cmd açtım listdisk dedim ve iki diski de seçip temizledim. Ama ilerle tuşuna basınca bilgisayar dondu. Ben de sinirlendim söktüm pili. Yani windows 10 silindi ve 8 de yüklenemedi. Bilgisayar açıldığında siyah ekranda "No bootable device -- insert boot disk and press any key" yazısı vardı. Şu an hiçbir şeye girmiyor. F10 deyip bios setup'a girdim pek işe yarar bi şey göremedim. Format usb'sini taktım dosyaları görse de işlem yapmıyor.
Kısaca işletim sistemini sildim şuan no bootable device hatası alıyorum ne yapmalıyım?

Tamam arkadaşlar hallettim. BIOS'a girdim yüklenme sıralarını değiştirdim. En üste HDD değil USB'yi taşıdım kaydedip çıktım. Bu sefer direkt USB'dekini okudu ve format atmayı tamamlamış oldum :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı