Açılmayan vida

Martinezzz

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Gazeteci
Herkese merhaba arkadaşalar. Bugün laptobumun termal macununu değiştirmek istedim. Laptop Lenovo Ideapad320. bütün vidaları söktüm lakin soğutma bloğunda bulunan bir vida sökülmedi kafası bozuldu vidanın onu nasıl sökebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende bu sorunla çok uğraşmıştım, birkaç yolu var. İlk önce kargaburun veya pense ile çıkarmaya çalış olmaz ise vidanın üstüne bir paket lastiği koy sonra bir tornavidayla bastıra bastıra dene, oda olmaz ise vidanın üstüne bir başka vida lehimleme ve onu çevir, oda olmaz ise vidanın ortasını biraz oy, sonra bir bıçak ile kenarlarına tekrar yıldız şekli ver.

Biraz riskli bir önerim var ama aşırı dikkat gerektirir.
Şarjlı tornavida veya matkap (darbesiz) ile çok aşırı dikkatli olarak vidanın kafasını metal için olan matkap ucu ile traşlayıp kafasını bitirene kadar yap bloku çıkar vidanın kalan parçasını da bir karga burun ile tutturup açılma yönüne çevirip vidanın kalan kısmını çıkarabilirsin bunları yaparken süpürge ile demir tozunu çektirterek olası kısa devreyi önlersin.
En son o vidayı bir yerden temin etmen gerek.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı