Acronis True Image ile tek bir yedek dosyası oluşturma

Murat Döner

Kilopat
Yer
Amasya
Daha fazla  
Meslek
Bilişim Teknolojileri
Merhaba, Acronis True Image adlı programın orijinal sürümüne sahibim. Her gün saat 20:00'da otomatik yedek alıyor fakat yedekleri aşağıda koyacağım resimdeki gibi bölüm bölüm alıyor. Ben arada bu bölümlerden sadece en son alınanın kalmasını eskilerin silinmesini istiyorum. Otomatik olmuyorsa da kendim yapabilir miyim? Yani şöyle söyleyeyim, en baştaki b1_s2_v1 ve en sondaki de b3_s6_v1 olarak gözüküyor. Ben en baştaki ile en sondaki hariç hepsini silip, en sondakini b1_s3_v1 yapsam yani en üstün bi altındakinin ismini versem. Geri yüklerken sıkıntı çıkarır mı? Kısacası demek istediğim aralardakini silip sadece en son aldığı yedek kalsın diğerleri yer kaplamasın istiyorum. Bunun ayarını Acronis'de bulamadım varsa eğer, tam anlatabildim mi bilmiyorum ama. 🙄

1560936103653.png
1560936191332.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Haftalık yada aylık yedek alma seçeneği yok mu.

Varda ben her gün yedek alınmasını ama sonradan istediğim günün yedeklerinin silinmesini istiyorum. Haftalık aldığın zaman diyelimki bugün aldı 6 gün sonra bilgisayar bozuldu 6 gün geriye gelecek. 1 gün geriye gelmek varken 6 gün çok fazla.
Varda ben her gün yedek alınmasını ama sonradan istediğim günün yedeklerinin silinmesini istiyorum. Haftalık aldığın zaman diyelimki bugün aldı 6 gün sonra bilgisayar bozuldu 6 gün geriye gelecek. 1 gün geriye gelmek varken 6 gün çok fazla.

Tamam sorunu çözdüm ayarlardan oluyormuş.

Tamam sorunu çözdüm ayarlardan oluyormuş.
Ama yedeklerin hepsi tam imaj arada büyük boyutlu imajlar var,bence en mantıklısı yedekler için 1TB harddisk almak sadece yedekleme yaparsın bilgisayarın harddiski bozulursa yedekleri kullanamazsın.
Eksik yazmışım yedeklerin hepsi tam sistem imajı değil arada büyük boyutlu tam yedekleme yapmış.

Ama yedeklerin hepsi tam imaj arada büyük boyutlu imajlar var,bence en mantıklısı yedekler için 1TB harddisk almak sadece yedekleme yaparsın bilgisayarın harddiski bozulursa yedekleri kullanamazsın.
Eksik yazmışım yedeklerin hepsi tam sistem imajı değil arada büyük boyutlu tam yedekleme yapmış.

Zaten harici bir harddiske yedek alıyorum kendi diskine değil. O da şey, resimdeki gibi her 5 artımlı (sadece değişiklikleri yedek alıyor) yedekten sonra 1 tane tam yedek oluştur ayarından kaynaklı. Onu sadece artımlı yapacağım tam yedek almasın. Bir de ayarlarda şu kısımdan yapılıyor belki soranlar olur:
407665

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı