Adaptive Sync nedir?

VolkanAvsar34

Centipat
Daha fazla  
Monitör
AOC 23.6 C24G2AE 165Hz 1ms 2xHDMI DP VGA VA FHD FreeSync Premium Curved Gam
Merhaba arkadaşlar, bilgim olmadığı için size sormak istiyorum. Bende AOC 24 inc 165 Hz bir monitör var ve ön panelde gline 2 ve adaptive synic yazıyor. Ekran kartım da RTX 2070 Super, bu monitör de G-Sync teknolojisi diyorlar. Uyumlu mu ayar ne yapmak lazım? NVIDIA da ve adaptive synic nedir? Gördüğüm iki isim var gsynic ve freesynic olarak ne yapmam lazım, yardımcı olur musunuz? Monitör driver bulamıyorum, AOC 23.6 C24G2AE 165Hz 1ms 2X HDMI DP VGA VA FHD FreeSync Premium Curved Gaming monitör.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hem Freesync hem G-Sync özellikli ekran kartını kullanabilirsin. Bazı monitörlerde sadece Freesync der AMD kartla çalışır bazılarında G-Sync der Nvidia kartlarla kullanırsın. Ama Adaptive de marka önemsiz direkt açarsın. DP takıp ayarlarından Adaptive Sync aktif etmen yeterli.

Monitörden bu özelliği açtığınız zaman Nvidia denetim masasına girip G Sync ayarlarından aktif etmeniz gerekiyor. Bu özellik oynadığınız oyunların FPS'i ile monitörünüzün HZ hızı ile oluşabilecek bozulmaların önüne geçiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı