Adata Legend 700 M.2 vs Kioxia Exceria NVMe M.2

Bütçe
750 TL

isimsiz şahıs

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Adata ile Kioxia arasında kaldım. Kalmamın sebepleri ise Adata modelinin daha hızlı, daha uygun fiyatlı ve laptop ile kullanacağım için soğutucu bloğunun yanında gelmesi. Öte yandan aklımı Kioxia modelinde bırakan ise DRAM özelliğinin bulunması. Başka önerilere açığım.

Dediğiniz gibi aralarındaki gözle görülür fark Kioxia Exceria modelinde DRAM olması. Kioxia Exceria'nın ısınma gibi sorunlarının olduğunu duymuştum. ADATA Legend 700 modelini kullanıyorum, sıcaklık değerleri stabil havalandırma açısından kötü bir kasa kullanmama rağmen iyi iş çıkarıyor. Gigabyte A320M-S2H Anakart ile vadettiği değerlerin tamamına yakınını alıyorum. Üstelik fiyatı da uygun.

İkisi de iyi, işletim sistemi için kullanacaksanız çok fark etmez.

İkisi de iyi, işletim sistemi için kullanacaksanız çok fark etmez.
Gta 5 ve CS:GO tarzı oyunları içine atıp oynamayı düşünüyorum. Benim için önemli olan daha uzun ömürlü olması.

Dediğiniz gibi aralarındaki gözle görülür fark Kioxia Exceria modelinde DRAM olması. Kioxia Exceria'nın ısınma gibi sorunlarının olduğunu duymuştum. ADATA Legend 700 modelini kullanıyorum, sıcaklık değerleri stabil havalandırma açısından kötü bir kasa kullanmama rağmen iyi iş çıkarıyor. Gigabyte A320M-S2H Anakart ile vadettiği değerlerin tamamına yakınını alıyorum. Üstelik fiyatı da uygun.
Öncelikli cevabınız için çok teşekkür ederim hocam. Peki DRAM bulunması Kioxia modelini daha uzunlu ömürlü yapmaz mı, ne kadar süredir kullanıyorsunuz ve sağlığı şu an ne durumda?

Son düzenleme:
Pek uzun olmadı alalı, iki ay civarı oldu. %100 Sağlığı, yoğun kullanımda, %70'i dolu. DRAM, önemli bir özellik evet ama ömrüne yansıtmaz. Adata Legend 700 modelinde de DRAM gibi olmasa da, HMB özelliği var. Üzmez sizi, alabilirsiniz. Uygun fiyata performans diyelim.

Yeni konular

Geri
Yukarı