Adata SU630 düşük yazma hızı

Hokus Pokus

Centipat
Arkadaşlar selam. Yaklaşık 4 ay önce İtopya'dan bir bilgisayar topladım. Topladığım bilgisayarın içinde Adata SU630 240 GB var. Topladığımda bu SSD'nin kronik sorunlu olduğunu bilmiyordum. Neyse... Bilgisayar ilk 4 ay sıkıntısız bir şekilde çalıştı. Fakat son günlerde bilgisayarım pencere kapatırken ve 'kapatılıyor' yazarken kasıyor. Yazma hızı epey düşmüş. İade işlemleriyle falan da uğraşmak istemiyorum. Bir çözümü var mı bunun? Yoksa da böyle kullanmaya devam etsem olur mu?
Sağ olun.

Eğer test yapmadıysanız yazma hızına kendiniz tahmin edemezsiniz.

CrystalDisk Mark ile test yapın ve HDD Sentinel ile de sağlığına bakın.

Sonuçlara göre kullanmanın problem olup olmayacağını söyleriz.
Testleri yaptım tabii ki. Yazma hızı 480 Mb/s olarak vaat edilmesine rağmen 30 Mb/s civarlarında. Verdiğim 300 Türk Lirasına yazık oldu.

Testleri yaptım tabii ki. Yazma hızı 480 Mb/s olarak vaat edilmesine rağmen 30 Mb/s civarlarında. Verdiğim 300 Türk lirasına yazık oldu.
30mb/sn aşırı düşük. SSD'niz cortlamış. Doğru düzgün kullanabilir misiniz bilmiyorum.

İade etmeye çalışın, mümkünse yenisini alın. HDD Sentinel ile sağlığına da bakın, geçici olarak güvende misiniz onu öğrenelim en azından.

Ekseri format atsam sorun çözülür mü SSD'ye? İçine Windows dışında bir şey kurmam. böylelikle yük altına binmez. Bilgilerimi 2 TB'lik diskte saklarım gerekirse sıkıntı olmaz. Yeter ki Windows'um hızlı olsun.

Hocam aldığınız SSD kronik sorunlu.

Geri
Yukarı