Adata SU630 SSD Deneyimleri

Mansion

Hectopat
Makaleler
12
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Lojistik
Merhaba arkadaşlar Adata SU630 ile ilgili deneyimlerimi anlatacağım.
Öncelikle ısınma sorunu ile hiç karşılaşmadım belki olmuştur ama ben hiç görmedim, testte bile en çok 50 derece gördü. Fakat en çok şikayetçi olduğum konu okuma hızı genelde 551 MB/s civarlarıydı, okumada sorun yoktu, asıl sıkıntı yazmadaydı. Ara sıra 8 MB/s gibi hızlara düşüyordu. 😀 Evet, en çok bundan şikayetçiydim. Bir diğeri ise bilgisayar ara sıra BIOS zamanı 15-20 saniye olabiliyordu ama çok nadir oluyor, ne zaman tembellik isterse o zaman gerçekleşiyor. Ama genelde bilgisayar 15 saniyede açılıyor. 5-6 saniye BIOS zamanı vardı. Bu arada bu değerler SSD %90 doluyken. Ayrıca SSD'yi çok araştırmadan almıştım. SSD QLC NAND tipine sahip, bu da onun kısa ömürlü olduğu anlamına geliyor, tabii çok veri yazıyorsanız. SSD'de ne DRAM var ne HMB 😃 O yüzden çöp bir SSD olduğunu düşünüyorum ki öyle. Umarım "Adata SU630 modeli nasıldır?" diye soranlar cevabını almıştır.

Umarım bir işe yaramıştır.

Son düzenleyen: Moderatör:
ADATA gibi bir firmadan hiç beklenmeyen bir diskti bu. ADATA kalitelidir normalde, memory alanında çok başarılıdır ama bu diskte fiyaskoyu görmüştür. James Donkey'e bile sipariş vermiş olabilir diski.

Geri
Yukarı