Adata SU650 120 GB SSD Nasıldır?

Juke

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, bugün itopya.com sitesinden aldım bu ürünü. Bilgisayarı formatlayacaktım, formatlamışken SSD alıp format atmak mantıklı geldi. Eski SSD'mi evdeki notebooka takacağım için açık oluştu. Ben de bu ürünü aldım.

Asıl sorum ürün nasıldır, daha önce hiç ADATA kullanmadım. Kullanan arkadaşlar ya da bilgisi olan yorum yapabilir mi? Uzun ömürlü olur mu yoksa 1-2 sene içerisinde değiştirmem gerekir mi-?

SSD : ADATA 120GB SU650 3D NAND Sata3 2.5'' SSD (520MB Okuma / 320MB Yazma) | ITOPYA

Ben 240 GB olan modelini kullanmaktayım. 1 ay oldu diyebilirim. Gayet memnunum, hız olarak da gayet iyi. 120 GB olan mmodelin yazma hızı 320 MB mış. Sadece farkı daha az GB ve yazma hızı farkı var. Alabilirsiniz, neden olmasın. 1-2 sene içerisinde sorun olur mu bilmiyorum, ilk defa SSD aldım ben de. :D

Ben çok memnunum. 2.5 Aydır kullanıyorum 3. Ayına giriyor yarın SATA 2'de kullanıyorum yaklaşık olarak 260 Mb okuma - 150 Mb yazma hızlarına sahibim.

Bende 240 GB modelini alacaktım ama kısa süre içerisinde yeni bir bilgisayar toplayacağım için fazla para ödemek istemedim açıkcası. Eğer memnun kalmazsam eski SSD'mi kendi bilgisayarıma bunu da notebooka takarım :)
Ben çok memnunum. 2.5 Aydır kullanıyorum 3. Ayına giriyor yarın SATA 2'de kullanıyorum yaklaşık olarak 260 Mb okuma - 150 Mb yazma hızlarına sahibim.

Yakın bir arkadaşıma James Donkey aldık 2 ayda servislik oldu ondan dolayı tereddütlerim vardı :)

Bende 240 GB modelini alacaktım ama kısa süre içerisinde yeni bir bilgisayar toplayacağım için fazla para ödemek istemedim açıkcası. Eğer memnun kalmazsam eski SSD'mi kendi bilgisayarıma bunu da notebooka takarım :)

Yakın bir arkadaşıma James Donkey aldık 2 ayda servislik oldu ondan dolayı tereddütlerim vardı :)
Ben James Donkey'in 240 GB olan modelini almıştım. 10 MB okuma, 110 MB yazma alınca(SATA 3) iade edip ADATA aldım. Çok da memnunum. Ayrıca JD CS-GO'da VAC hatası veriyordu(hile kullanmıyorum.) ve GTA 5'de ara ara donmalar yaşıyordum.

Ben James Donkey'in 240 GB olan modelini almıştım. 10 MB okuma, 110 MB yazma alınca(SATA 3) iade edip ADATA aldım. Çok da memnunum. Ayrıca JD CS-GO'da VAC hatası veriyordu(hile kullanmıyorum.) ve GTA 5'de ara ara donmalar yaşıyordum.

James Donkey tüm ürün bandında ülkemizde sadece rezil oldu. Piyasa ya da marka bilen insanlar uzak duruyor ama genelde bilgisi olmayan insanlar ucuz diye yönelip pişman oluyorlar.

James Donkey tüm ürün bandında ülkemizde sadece rezil oldu. Piyasa ya da marka bilen insanlar uzak duruyor ama genelde bilgisi olmayan insanlar ucuz diye yönelip pişman oluyorlar.
Sipariş vermiştim James Donkey'i, 4 gün oldu kargoya verilmedi diye iptal ettim paramı iade aldım ve ADATA'ya yöneldim. İyi ki kargoya vermemişler. :ROFL:

Hayır yani 240 GB JD 239,90 TL idi. ADATA SU650 240 GB olan modelini 220 liraya almıştım. Kaliteden şaşmamak lazım. Ayrıca yazılımı da var. Ne olsun. :D
Kendi sitesinde bile klavyesi, SSD'si ve Monitörü yer almıyor. Acaba biz James Donkey'in çakmasını mı ürettik :D

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı