Çözüldü Adata SU650 120GB M.2 SSD alınır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Bedirates

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Tekirdağ
Merhaba.

M. 2 formatında SSD ihtiyacım var. Özellikle belirtmek istiyorum "m. 2" formatında olmalı. Anakartımda NVMe desteği bulunmakta. Bütçe sebebiyle 175 TL'nin üzerine çıkamam. Belirttiğim SSD hakkındaki kullanım tecrübelerinizi ve alternatif SSD tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Teşekkürler.
Gerek yurtdışı kullanıcı yorumları gerek ülkemizde 2.5 inc versiyonlarında yaşanan sorunlar sebebiyle, gerek m2 ssd'ler arasındaki fiyat farkının oldukça düşük olması sebebiyle Su650 yerine SX6000 Lite model ssd siparişi verdim. 5 yıllık garanti, NVME faktörü kullanıcı yorumları ve 167 Liralık fiyatı sebebiyle bu ürünü tercih ettim.
Görüş ve tavsiyeleriniz için tekrardan hepinize teşekkür ederim.
Merhaba.

M. 2 formatında SSD ihtiyacım var. Özellikle belirtmek istiyorum "m. 2" formatında olmalı. Anakartımda NVMe desteği bulunmakta. Bütçe sebebiyle 175 TL'nin üzerine çıkamam. Belirttiğim SSD hakkındaki kullanım tecrübelerinizi ve alternatif SSD tavsiyelerinizi bekliyorum.

Merhaba,
1-Vermiş olduğun link M.2 SATA girişli bir harddisk bu olmaz.
2-M. 2 SSD NVMe destekli bir disk ariyorsun, okuma ve yazma hızının yüksek olması gerekli ( M.2 SSD NVMe'nin amacı budur zaten)
3-Bütçeyi azcık sarsacak ama şu an için NVMe destekli alabileceğin SSD -> Longline 128GB NVMe M.2 Sata SSD 1800MB/s 700MB/s Fiyatı

Son düzenleyen: Moderatör:
Gigabyte GA-A320M-S2H
Anakartın özellilerine bakıldığında;
*1 x M.2 konektör (Soket 3, M key, type 2242/2260/2280/22110 SATA ve PCIe x4*/x2 SSD desteği) yazıyor.
*1 x M.2 connector (Socket 3, M key, type 2242/2260/2280/22110 SATA and PCIe x4/x2 (Note 2) SSD support
Burada Socket 3 ( M Key ) olmasını resımle anlatalım;

Resimdeki durumdada M key yani Nvme Ssd desteği ile karşı karşıyayız.
Anakart m2 ssd nvme kesınlıkle çalıştırdığı ortada. Ama slot farkı benı yanılgıya düşürtüyordu ki mesajımı düzenledim..

Anakart b&m key desteği sunmuş.Aşağıdaki listede anakartın desteklediği M2 Sata Ssd ve M2 ssd nvme desteği olan ürünler yazıyor. Kendı anakartım için zamanında bu konuda çok arastırma yapmıstım. Liste dısı ürün almayın %99 sorunla karsılasırsınız demişlerdi ve Toshiba RC500ü 250 tl ındırimden alamamıstım :(

** Aşağıda anakartınız desteklediği depolama birimi uyum lıstesını paylaşıyorum;

Dosya Ekleri

• productimage-nvme-m2-pcie-4.jpg
    productimage-nvme-m2-pcie-4.jpg
    66 KB · Görüntüleme: 44
Son düzenleme:
Teşekkürler.
Gerek yurtdışı kullanıcı yorumları gerek ülkemizde 2.5 inc versiyonlarında yaşanan sorunlar sebebiyle, gerek m2 ssd'ler arasındaki fiyat farkının oldukça düşük olması sebebiyle Su650 yerine SX6000 Lite model ssd siparişi verdim. 5 yıllık garanti, NVME faktörü kullanıcı yorumları ve 167 Liralık fiyatı sebebiyle bu ürünü tercih ettim.
Görüş ve tavsiyeleriniz için tekrardan hepinize teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı