Adata SU650 120GB SSD takılma ve donma sorunu

Mark Jefferson

Hectopat
Makaleler
2
Adata SU650'yi belirli bir süredir kullanmaktayım. Xeon X3440 P55 anakart ile kullanırken, geç Boot etme, masaüstünde takılmalar ve donmalar, yaptığım işlemlere geç tepki vermeler ve benzeri sorunlar oluyordu. Fakat anakart sadece SATA 2 destekli olduğundan ve kullanırken biraz da cızırdadığından herhalde sorun sistemimdedir dedim ve kullanmaya devam ettim. Fakat şimdi yeni anakart, işlemci ve RAM'e geçmeme rağmen sorunlarım devam ediyor. SSD'yi nereden aldığımı bile unuttum o derece eski, garantisi büyük ihtimal bitmiştir. Kendi başıma SSD'yi düzeltmek için yapabileceğim bir şey var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunları kurup SS paylaşır mısın?

Bunları kurup SS paylaşır mısın?

Sanırım sorunun sebebi belli oldu :/

Ekran Görüntüsü (61).png

Sağlığı bitmiştir yani ömrü yeni kullandığınız anakartta SATA 3 kablosu kullandınız mı?
Evet yeni anakartla birlikte gelen sata kablolarını kullandım.

Aynısını 1.5 yıl önce bende kullandım ve bizzat aynı sorunları yaşadım. Sorunlu model, varsa iade hakkınızı kullanın ben öyle yapmıştım.

Aynısını 1.5 yıl önce bende kullandım ve bizzat aynı sorunları yaşadım. Sorunlu model, varsa iade hakkınızı kullanın ben öyle yapmıştım.
Hangi siteden aldığımı hatırlayabilsem bir şansımı deneyeceğim fakat onu bile hatırlamıyorum.

Disk info'da da bir sorun gözükmüyor, HD Tune ile birlikte quick scan test yaptım sorun çıkmadı şimdi detaylı test edeceğim fakat sorun büyük ihtimal okuma hızından dolayı kaynaklanıyor.

Ürünü yukko'dan almışım şimdi bakınca öğrendim. daha 2 sene bile olmamış yani değişim için bir şansım olabilir fakat yukko kapandı. Nasıl iletişime geçebilirim ?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (62).png
    Ekran Görüntüsü (62).png
    466,1 KB · Görüntüleme: 78
Son düzenleme:
Bende Yukko dan almıştım ama ben 2 hafta içerisinde iade etmiştim sizin sonradan bozulmuş anlaşılan. İsterseniz direk Adata nın TR servisine ulaşmayı deneyip oradan bir şansınızı deneyin.
Bu arada HD Tune Pro ile test ettiğimde okuma hızı 0.5Mb/s kadar düşüyordu bende. Bu kasmaların takılmaların sebebi de o zaten.

Bende Yukko dan almıştım ama ben 2 hafta içerisinde iade etmiştim sizin sonradan bozulmuş anlaşılan. İsterseniz direk Adata nın TR servisine ulaşmayı deneyip oradan bir şansınızı deneyin.
Yukko bu tür servis durumları için kapanmış olsa bile yukko destek adlı bir gmail'i bırakmış. Oraya gmail attım, bakalım ne diyecekler.

Yeni konular

Geri
Yukarı