ADATA SU650 240GB alınır mı? 240 GB SSD önerisi

• Konuyu başlatan iJAWS
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 17
  • Görüntüleme 10B
JD240 da performans bakımından aklıma takılmadı değil ama bu forumda genelde karalanmış o yüzden onu seçenekler arasına koymadım hiç.

Bu SSD'nin garanti verilmiş değeri. Ölmesi için bir sebep yok. Birçok etkene bağlı olarak değişebilir lakin TBW değeri yüksek olan SSD'yi almak elbette daha mantıklı.

Ölecek demedim. Ömrünün sonuna gelmiş olacak dedim. Yani epeyce yıpranmış olacak ve sıkıntılar çıkarmaya başlayacak. Ömrünün sonundaki evreye girecek.

Son düzenleyen: Moderatör:
JD240 da performans bakımından aklıma takılmadı değil ama bu forumda genelde karalanmış o yüzden onu seçenekler arasına koymadım hiç.
Kara cuma'da 210 liraya JD240 aldım. Gayet hızlı, yazma okumaları falan baya etkileyici. 550 okuma 520 yazma alıyordum. Ama sosyalde karalanması korkuttu. Dizüstünde kullanmak üzere kenara ayırdım.

Toshiba 240GB TR200 mantıklı değil. O SSD'nin yazılabilir ömrü 60TB TBW. Yani SSD'ye 60TB'lık veri yazıldığında, ömrünün sonuna gelmiş olacak.

ADATA SU650 240GB SSD'nin yazılabilir ömrü ise 140TB. Yani arada 2 kattan daha fazla fark var.

Konuyu açan arkadaş için:

İki SSD kıyaslandığında, kesinlikle ADATA SU650 alınmalı fakat bütçeni biraz artırabilirsen, ADATA SU800 256GB'ı öneririm. TBW değeri 200TB ve daha hızlı. Adata SU800 3D NAND 2.5 Sata 3.0 Ssd Disk 256GB ASU800SS-256GT-C

Eğer artıramazsan da SU650 240GB, asla pişman etmez.

6 ay kullandım su 650 240gb bozuldu yenisi gönderildi ve 3 aylık kullanımda ömrü neredeyse bitmek üzere. 120gb sandisk ssd kullandım 2.5 yıla yakın hiçbir sorun yaşamadım. ADATA pişmanlıktır. Yüksek boyutlu oyunlarımı SSD'ye kurmadığım halde bu sorunu yaşıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı