Adata SU650 SSD'yi harici disk olarak bağlama

isikeren06

Hectopat
Yer
Ankara
Merhaba, Normalde ben Adata SU 650 120GB kronik sorunlu bir SSD diski kullanıyordum fakat kronik sıkıntısından ben de nasibimi aldım, ve SSD'nin tahmin edebileceğiniz gibi hızı 1.5 senede yerlere düştü. Bunun üzerine yeni bir disk satın aldım ve bu da boşa çıktı. Boşta duracağına fotoğraftaki CD okuyucusundan harddisk takma aparatı (HDD Caddy) aracılığı ile laptopa taktım fakat bunu takınca laptop hiçbir şekilde Boot etmedi. 1 kere etti sadece onda da disk Windows'ta hiçbir şekilde gözükmedi sadece aygıt yöneticisinde vardı bilgisayarım kısmında yoktu. Disk yöneticisini açmayı denedim hiç açılmadı bile. Ve birkaç kere Windows gezginini çökertti. Disk, BIOS'a gözüküyor sorun yok fakat Boot edemiyorum laptopu. Boot menüsünden diğer diski seçsem de nafile. Açılmıyor Windows. O ilk gelen BIOS ekranında takılı kalıyor laptop. Adata'yı sökünce çiçek gibi açılıyor. Bu aparatta normalde 120GB harddisk kullanıyordum bir sıkıntı yoktu sadece Adata takılı iken bu sorunu yapıyor. Bu apartın HDD'ler için uygun olduğunu biliyorum fakat bir şekilde bunda SSD kullanamaz mıyım? Bu sorunun sebebi nedir sizce?
Laptopum HP ve F28 sürümlü son sürüm BIOS'a sahip.
Diski, format atmadan önce CMD'den diskpart komutları ile biçimlendirdim. Disk bomboş içerisinde herhangi bir işletim sistemi yok.
Aparat şu;

images (5).jpeg

Geri
Yukarı