Adata XPG M.2 NVMe alacaklara tavsiye

SHER-LOCKED

Megapat
Makaleler
2
Daha fazla  
Dostlar bugün no bootable device hatası almam üzerine ekran kartının altındaki anakartın soğutucu bloğu ile beraber olan SX 8100 SSD'yi çıkartıp soğutucusuz bir şekilde alttaki porta taktım. Çünkü annem SSD kutusunu muhtemelen atmış ve termal plaka kutunun içindeydi. Her neyse sistem Boot edildi ve açıldı. Bir de baktım ki bu SSD boşta 44 derece. Soğutucusu bir şekilde üstteki yuvaya geri taktım ve boşta 29 derece gibi bir sıcaklığı gördüm. 44 derece iken elimi değdirdim ve yanıyordu resmen. Size tavsiyem en azından 60-80 ₺'li bir soğutucu almanız.

Ben Kingston a2000 500gb alırken m.2 ssd'lerin ısındıklarını bilerek bunu almıştım. 100tl fiyatla burdan almıştım, işe yarıyor. Stokta kalmamış ama aranırsa bulunabilir. Jonsbo yazıyor üzerinde çin malı ama kaliteli.

Ben Kingston A2000 500GB alırken M.2 SSD'lerin ısındıklarını bilerek bunu almıştım. 100TL fiyatla buradan almıştım, işe yarıyor. Stokta kalmamış ama aranırsa bulunabilir. Jonsbo yazıyor üzerinde Çin Mali ama kaliteli.

Pasif soğutucunun da cin malına bakılmaz artık. Jonsbo Aliexpress üzerinden ARGB haliyle bile daha ucuza gelebiliyor. Bu arada bu SSD'lerin yanından soğutucu çıkıyor fakat yeterli olduğunu düşünmüyorum.
try 26.91 20%off | jonsbo SSD soğutucu soğutucu NVMe ngff M.2 2280 katı hal sabit disk radyatör ısı emici pasif ısı dağılımı alüminyum soğutma.

Kıoxıa Excerıa alacaklara tavsiye boşta 60'ı zorluyor.

Bana da lazım bir tane.

O kökten kronik sorunlu. Fakat attigim linkteki ürün ile büyük bir sıcaklık değişimi olacağı aşikar. Toshiba(Kioxia) markası SSD yanında pek başarılı değil maalesef.

Pasif soğutucunun da cin malına bakılmaz artık. Jonsbo Aliexpress üzerinden ARGB haliyle bile daha ucuza gelebiliyor. Bu arada bu SSD'lerin yanından soğutucu çıkıyor fakat yeterli olduğunu düşünmüyorum.
try 26.91 20%off | jonsbo SSD soğutucu soğutucu NVMe ngff M.2 2280 katı hal sabit disk radyatör ısı emici pasif ısı dağılımı alüminyum soğutma.

O kökten kronik sorunlu. Fakat attigim linkteki ürün ile büyük bir sıcaklık değişimi olacağı aşikar. Toshiba(Kioxia) markası SSD yanında pek başarılı değil maalesef.
Argb olanı da vardı ben alırken TR online mağazada görmüştüm ama rgb istemiyordum ve full alüminyum değildi rgb'den dolayı plastik kısımlar vardı. Vergilerden dolayı uzun zamandır Çin'den birşey almıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı