Adata XPG S40G 256 GB NVMe SSD BIOS'ta ilk sırada gözükmüyor

Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
AralGame Promotör
Arkadaşlar herkese merhabalar, yakın zamanda sipariş ettiğim bu ürünü açıkcası RGB olması beni etkiledi. Daha sonra X2 portumda kullanmaya başladım ama aşırı ısınması ve üzerinde plastik olması soğumasını da engelledi birkaç kez bu ısıyı oyunlardaki donmalardan hissettim. Daha sonra X4 portuna taktım üzerindeki RGB'yi de söktüm ve anakartın M.2 soğutma bloğunu üstüne koyup kapadım. Lakin şöyle bir sorun oluyor, PC'yi kapattıktan hemen sonra açınca SSD'yi görmüyor Boot edilmedi diye hata veriyor. Reset atıp BIOS'a girdiğimde 1. sırada M.2 SSD olması gerekirken başka bir disk ile yer değiştirdiğini görüyorum. Sebebi ne olabilir bu hatanın? Anakartımın modeli, Gigabyte B450 Aorus Elite, RAM Adata XPG Spectrix D41 2x8GB 3000 MHz, işlemci AMD Ryzen 5 1600X, ekran kartı GTX 1070 MSI Gaming. Kasa içeriğim de böyledir belki yardımı olur diye yazdım. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı