Adata XPG SX 8200 Pro vs Intel 760P

cagrig97

Centipat
Merhaba arkadaşlar 2 tane SSD arasında kararsızım. Birincisi Adata XPG SX8200 PRO (okuma hızı: 3500 MB/s, yazma hızı: 1200 MB/s), ikincisi ise Intel 760P SSD (okuma hızı: 3210 MB/s, yazma hızı: 1315 MB/s). Intel'in SSD'si Adata'nınkinden 50 TL daha pahalı, sizce hangisini tercih etmeliyim? Aralarında çok büyük bir performans farkı olur mu?

Bunu öylesine attım. Şu daha mühim;

İncelemenin başlığı 'A SAMSUNG KILLER', eğer ben olsam 970EVO alamıyor bütçem yetmiyorsa düşünmez SX8200PRO alırdım. (bu diğer rakiplerinin dandik olduğu anlamına gelmiyor, 760P - SX6000 - MP510 gibi modeller de kaliteli)

NOT: 500GB'lik modeller için konuştum.

Adata XPG SX8200 PRO soğutucu ile geliyor ve 5 yıl garantili. https://www.xpg.com/tr/feature/583/

intel'e ısınmadım, işlemcin AMD'ise yine sorun çıkarmaz 760P ancak ben sevmiyorum.
hangi firmaya güvenin varsa onu seç. ben Adata diyorum 3D TLC ve NVMe 1.3 güzel detaylar. Ayrıca sitede oyuncu ve Render yapanlar için iyi seçim diyor.

Şöyle aslında bir monster laptop satın aldım üzerinde Adata takılı.Özelleştirme yapmak için kutuyu acmadan goturup 50tl ye intel ile degistirebiliyorum.Ama siz Adata diyorsunuz değiştirmeye gerek yok yani.(SSD 256 GB BU ARADA)

ben bilgisayarım'a parça ararken imkan varsa adata seçiyorum. Oyuncu dostu, 270/280 TL civarına vengance satılırken 290 TL'ye D41 RGB almıştım gerçekten bellek kalitesini hissediyordum ve parçalarını. ısınmazdı ram'leri. SSD kısmında beni üzmedi. SATA kullandım Crucial 5-10 derece daha sıcak çalışıyordu ADATA yine iyi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı