ADB ile Android cihazıma bağlanamıyorum

Mikaildgsn2

Centipat
Daha fazla  
ADB ile şu an güncelleme sorunu yaşayan Philips Android TV'ye play services güncellemesi atmaya çalışıyorum fakat bir türlü cihaza bağlanamıyorum. Televizyon haricinde kendi akıllı telefonuma bağlanmayı denedim fakat şu hatayı aldım:
Hedef makine etkin olarak reddettiğinden bağlantı kurulamadı. (10061)
Daha sonra biraz araştırma yaptım ve sırayla birkaç komut(ADB kill-server, ADB USB, ADB tcpip 5555)girerek telefona bağlanmayı dendim bu sırada telefonum bilgisayara bağlıydı. Tekrar telefona IP adresi ile bağlanmayı denedim bağlandı uyarısı verdi fakat telefonuma herhangi bir bildirim gelmedi bağlantıyı kabul etmekle ilgili.
Bunu nasıl düzeltebilirim konuyla neredeyse hiçbir fikrim yok eğer anlatacak olan biri varsa detaylı bir şekilde anlatabilir mi?

Aldığınız hata kodunun sebebi; bağlanmaya çalıştığınız cihaz bağlantıyı reddediyor. Bunun birçok sebebi olabilir. Aklıma gelenleri yazayım;

• Hedef cihazın geliştirici ayarlarını ve USB hata ayıklama ayarını açtığınızdan emin olun.
  • İki cihazda aynı ağa bağlı olsun.
  • Bağlanmak istediğiniz cihazın IPv4 adresini kullanarak ping komutuyla cihazların haberleştiğinden emin olun. ping <CihazinIpV4Adresi>

Sırasıyla kaynak cihazda kodları çalıştırın. Kodları çalıştırmadan USB ile cihazları bağlayın, iki cihazda aynı ağda olsun.
  1. adb kill server
  2. adb usb
  3. adb tcpip 5555
  4. adb connect <CihazinIpV4Adresi>
  5. adb devices Bu komutla adb'nin bağlantı kurabildiği cihazlar listelenir burada cihaz gözükmüyorsa başka bir çözüm deneyin.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı