Çözüldü Administor ve user şifresi nasıl kaldırılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Zywo0

Hectopat
Anakart
Asus
Arkadaşlar bilmeden administor ve user sifresi koydum bilgisayara BIOS'tan fakat nasıl kaldiracagimi bilmiyorum BIOS'u default konuma getirdim fakat hala bilgisayar acilirken ASUS yazisi ekraninda sifre istiyor. Nasıl kaldirabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar bilmeden administor ve user sifresi koydum bilgisayara BIOS'tan fakat nasıl kaldiracagimi bilmiyorum BIOS'u default konuma getirdim fakat hala bilgisayar acilirken ASUS yazisi ekraninda sifre istiyor. Nasıl kaldirabilirim?
Şifre koyduğunuz yere gelip şifeyi değiştir deyin. Eski şifrenizi girin diğer yerleri boş bırakıp enterlayın. Şifre kalkar.
CMOS pilini çıkart 15 saniye bekle ve sonra tekrar tak.

Şifre koyduğunuz yere gelip şifeyi değiştir deyin. Eski şifrenizi girin diğer yerleri boş bırakıp enterlayın. Şifre kalkar.

Çözüm
BIOS da security kısmında Password Prompt on opening diye bir şey olması lazım. Adı farklı da olabilir. İçinde Password ve prompt olan şeyi kapat. Düzelmesi lazım. Bende bilmiyorum tam ama düzelebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı