Administratör'ü Yönetici Yapamıyorum

Ahmet Bilmez

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, foruma yeni üye oldum ve bana yardımcı olabilecek birçok uzman abilerim, kardeşlerim olduğunu düşünüyorum. Geçen hafta bilgisayarımda Aero özelliği çalışmıyordu, ses yoktu ve İnternet'e bağlanılmıyordu. Bu sorunları virüsleri temizleterek düzelttim. Dün akşam "rld.dll" adlı oyun dosyasını klasörüne kopyalamak istediğimde erişim iznim olmadığı hakkında uyarı geldi. Ben de ayarları yapayım derken yanlışlıkla administratör'ü yöneticilikten çıkardım, ne yapsam düzelmedi. Güvenli moddan girmeyi denedim, olmadı ve buna benzer birçok yöntem denedim yine olmadı. Şu an bilgisayarımda birçok program çalışmıyor, sistem geri yükleme vb gibi şeyler çalışmıyor. Bazı veri kopyalamalarını yapamıyorum. Lütfen yardımcı olun, cevaplarınızı bekliyorum..

Yrso079.png

vUspIkS.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi kullanıcı adın diyelim ki Ahmet ve sen bununla giriş yapıyorsun. Kullanıcı değiştir dedikten sonra farklı bir kullanıcı adı ile giriş yap diyerek, administrator ve şifren ile giriş yap. Administrator üzerinden yetkileri alamazsın ki zaten yetkili odur.

Şimdi kullanıcı adın diyelim ki Ahmet ve sen bununla giriş yapıyorsun. Kullanıcı değiştir dedikten sonra farklı bir kullanıcı adı ile giriş yap diyerek, administrator ve şifren ile giriş yap. Administrator üzerinden yetkileri alamazsın ki zaten yetkili odur.

Hocam kullanıcı değiştir dedim ama hesap olarak bir tek Ahmet görünüyor ona da Denetim Masası'dan bakıyorum "Konuk hesabı" olarak görünüyor "Hesap türünüzü değiştirin" butonuna tıklayıp Yönetici'yi seçtiğim zaman değişen hiçbir şey olmuyor. Yardımcı olun lütfen.

Yapmak istediğiniz işlemin güvenli mod ile ilişkisi olmadığını düşünüyorum. Admin hesabını Administrators grubundan çıkarma yetkiniz olduğuna göre Ahmet kullanıcısı da yönetici grubunda olmalı. Admin hesabını eklediğiniz farklı bir grup var mı? Eklediyseniz eğer tam yetki olmamasından users yetkileri baskın gelir. Ahmet kullanıcısının grubu nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı