AdMob uygulamada reklam çıkmıyor

bugrastar

Decapat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Serbest Meslek
Genelde hazır projeler alıp geliştirip yayınlanmaktayım. Hatta yayınlanan 2 uygulamam var ancak aldığım kitap okuma uygulamasına ne zaman reklam eklesem veya AdMob da yeni proje oluşturup reklam eklesem 1 hafta gösteriliyor, sonra reklamlar yok oluyor. Hatta belki zamanla düzelir diye veya belirli süre sonra geçer diye 4-5 ay bekledim, lakin düzelmedi. Bu yüzden uygulamayı Play Store'da yayınlayamıyorum da acaba bunun çözümü nedir? Ya da başka kullanabileceğim alternatif AdMob reklam sitesi var mı? Yardımcı olur musunuz?

Not: Acaba uygulamada kitaplar bulunduğu için teliften dolayı AdMob reklam yayınlamıyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. İstek sayısı yani uygulamanın indirme sayısı çok az olunca reklam göstermeyi biraz askıya alıyorlar. Yani mesela 10 kişi indirirse yavaştan 1-2 reklam çıkar fakat 1-2 kişi indirirse reklam çıkartmaz çünkü çıkartacağı reklamdan da kar elde edemez. Admob gibi bir kaç reklam veren firma var fakat onlarda Admob altyapısını kullanıyorlar. Teliften dolayı reklam ile ilgili bir sıkıntı olacağını sanmam.

Merhabalar. İstek sayısı yani uygulamanın indirme sayısı çok az olunca reklam göstermeyi biraz askıya alıyorlar. Yani mesela 10 kişi indirirse yavaştan 1-2 reklam çıkar fakat 1-2 kişi indirirse reklam çıkartmaz çünkü çıkartacağı reklamdan da kar elde edemez. AdMob gibi birkaç reklam veren firma var fakat onlarda AdMob altyapısını kullanıyorlar. Teliften dolayı reklam ile ilgili bir sıkıntı olacağını sanmam.

Öyle bir şey olsaydı yayınlanan profil cover maker uygulamam var. ( resimlerden görebilirsiniz ) 3 aydır ne yükleme ne de kullanım %0 ama reklam hana gösteriyor. Yani aynı şey bunda da olması gerekmiyor mu?

Dosya Ekleri

• 1 (1).png
    1 (1).png
    9,8 KB · Görüntüleme: 64
  • 1 (2).png
    1 (2).png
    101,3 KB · Görüntüleme: 73
Öyle bir şey olsaydı yayınlanan profil cover maker uygulamam var. ( resimlerden görebilirsiniz ) 3 aydır ne yükleme ne de kullanım %0 ama reklam hana gösteriyor. Yani aynı şey bunda da olması gerekmiyor mu?

Çözebildiniz mi acaba yaklaşık oyunum çıkalı iki hafta oldu 40 kadar yükleme var ne yaptıysam reklamlar çıkmıyor. SDK'yı tekrar kurdum, kodları tekrar yazdım bir türlü çözemedim. Kısıtlama yok gözüküyor AdMob'ta da ne yapmam gerekiyor bilmiyorum artık.

Çözebildiniz mi acaba yaklaşık oyunum çıkalı iki hafta oldu 40 kadar yükleme var ne yaptıysam reklamlar çıkmıyor. SDK'yı tekrar kurdum, kodları tekrar yazdım bir türlü çözemedim. Kısıtlama yok gözüküyor AdMob'ta da ne yapmam gerekiyor bilmiyorum artık.

Çözdüm de üzerinden bayağı geçti Build. Gradle bir kod eklemiştim reklam ile alakaydı. Bayramdan dolayı evde değilim. Zamanın varsa ve beklerim dersen 4 5 gün sonra eve gittiğimde bakarım. Kodu yazarım.

Çözdüm de üzerinden bayağı geçti Build. Gradle bir kod eklemiştim reklam ile alakaydı. Bayramdan dolayı evde değilim. Zamanın varsa ve beklerim dersen 4 5 gün sonra eve gittiğimde bakarım. Kodu yazarım.

Hocam merhaba. Aynı sorunu yaşıyorum. Flutter'da android tabanlı uygulama geliştiriyorum. Halen çözüm sağlayamadım. AdMob ile test reklamın görünürlüğünü sağlayabiliyorum fakat kendi AdMob reklam kimliğimi ekleyince hiçbir şekilde reklam çııkartamıyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

buildscript { ext.kotlin_version = '1.7.10' repositories { google() mavenCentral() } dependencies { classpath 'com.android.tools.build:gradle:7.4.2' classpath "org.jetbrains.kotlin:kotlin-gradle-plugin:$kotlin_version" } } allprojects { repositories { google() mavenCentral() } } rootProject.buildDir = '../build' subprojects { project.buildDir = "${rootProject.buildDir}/${project.name}" } subprojects { project.evaluationDependsOn(':app') } task clean(type: Delete) { delete rootProject.buildDir }

Hocam merhaba. Aynı sorunu yaşıyorum. Flutter'da Android tabanlı uygulama geliştiriyorum. Halen çözüm sağlayamadım. AdMob ile test reklamın görünürlüğünü sağlayabiliyorum fakat kendi AdMob reklam kimliğimi ekleyince hiçbir şekilde reklam çııkartamıyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

buildscript { ext.kotlin_version = '1.7.10' repositories { google() mavenCentral() } dependencies { classpath 'com.android.tools.build:gradle:7.4.2' classpath "org.jetbrains.kotlin:kotlin-gradle-plugin:$kotlin_version" } } allprojects { repositories { google() mavenCentral() } } rootProject.buildDir = '../build' subprojects { project.buildDir = "${rootProject.buildDir}/${project.name}" } subprojects { project.evaluationDependsOn(':app') } task clean(type: Delete) { delete rootProject.buildDir }

classpath 'com.google.gms:google-services:4.3.3' bu kodu ekleyip deneyebilir misiniz?

Geri dönüşünüz için teşekkürler. Denedim fakat olmadı. Chatgpt den tekrar yardım istedim bu sefer halletti işimi :)

Flutter da şu hatayı aldım: Error: MissingPluginException(No implementation found for method _init on channel plugins.flutter.io/google_mobile_ads)

Bu hata, Google Mobile Ads eklentisindeki bir sorundan kaynaklanıyor gibi görünüyor. Bu hata, Google Mobile Ads eklentisinin cihazınızda düzgün şekilde yüklenmemiş olduğunu veya eksik olduğunu gösterir.

Bunun çözümü için şu adımları deneyebilirsiniz:
  1. Projenizin pubspec.yaml dosyasına gidin ve Google Mobile Ads eklentisini doğru şekilde eklediğinizden emin olun.
  2. Flutter projenizi yeniden başlatın.
  3. Eklentinin doğru şekilde yüklendiğinden emin olmak için flutter clean ve ardından flutter packages get komutlarını çalıştırın.
  4. MainActivity.java dosyanızda aşağıdaki satırları ekleyin:

import io.flutter.embedding.android.FlutterActivity; import io.flutter.embedding.engine.FlutterEngine; import io.flutter.plugins.GeneratedPluginRegistrant; import io.flutter.plugins.googlemobileads.GoogleMobileAdsPlugin; public class MainActivity extends FlutterActivity { @Override public void configureFlutterEngine(FlutterEngine flutterEngine) { GeneratedPluginRegistrant.registerWith(flutterEngine); flutterEngine.getPlugins().add(new GoogleMobileAdsPlugin()); } }

Bu adımların herhangi biri sorunu çözemezse, Google Mobile Ads eklentisinin en son sürümünü kullanarak Flutter projenizi güncelleyin ve yeniden başlatın. Ayrıca, bu hatanın yer aldığı kaynak kodunuzu da paylaşırsanız, daha fazla yardımcı olabilirim.

Geri dönüşünüz için teşekkürler. Denedim fakat olmadı. Chatgpt den tekrar yardım istedim bu sefer halletti işimi :)

Flutter da şu hatayı aldım: Error: MissingPluginException(No implementation found for method _init on channel plugins.flutter.io/google_mobile_ads)

Bu hata, Google Mobile Ads eklentisindeki bir sorundan kaynaklanıyor gibi görünüyor. Bu hata, Google Mobile Ads eklentisinin cihazınızda düzgün şekilde yüklenmemiş olduğunu veya eksik olduğunu gösterir.

Bunun çözümü için şu adımları deneyebilirsiniz:
  1. Projenizin pubspec.yaml dosyasına gidin ve Google Mobile Ads eklentisini doğru şekilde eklediğinizden emin olun.
  2. Flutter projenizi yeniden başlatın.
  3. Eklentinin doğru şekilde yüklendiğinden emin olmak için flutter clean ve ardından flutter packages get komutlarını çalıştırın.
  4. MainActivity.java dosyanızda aşağıdaki satırları ekleyin:

import io.flutter.embedding.android.FlutterActivity; import io.flutter.embedding.engine.FlutterEngine; import io.flutter.plugins.GeneratedPluginRegistrant; import io.flutter.plugins.googlemobileads.GoogleMobileAdsPlugin; public class MainActivity extends FlutterActivity { @Override public void configureFlutterEngine(FlutterEngine flutterEngine) { GeneratedPluginRegistrant.registerWith(flutterEngine); flutterEngine.getPlugins().add(new GoogleMobileAdsPlugin()); } }

Bu adımların herhangi biri sorunu çözemezse, Google Mobile Ads eklentisinin en son sürümünü kullanarak Flutter projenizi güncelleyin ve yeniden başlatın. Ayrıca, bu hatanın yer aldığı kaynak kodunuzu da paylaşırsanız, daha fazla yardımcı olabilirim.
hey gidi Chatgpt sen nelere kadirsin :D

Geri
Yukarı