Adobe Illustrator Expand nasıl yapılır?

334155

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Sakarya
Bu videodaki çalışmayı yapmayı deniyorum fakat bende expand kullanılmıyor, onun yerine expand appearance kısmı kullanılıyor. Yardımcı olur musunuz?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

8:20'den 9. dakikaya kadar olan kısım.

(Arkadaşlar video çalışmıyor. YouTube'a "how to design your logo letters ın any shape | Adobe Illustrator tutorials | p-02" yazdığınız zaman ilk çıkan video.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Video linki:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Expland yapmaktaki amacınız tam olarak ne ona göre yardımcı olayım?

Video linki:

Expland yapmaktaki amacınız tam olarak ne ona göre yardımcı olayım?
Videoda gösteriyor zaten.

Daireler çiziyor ve sanırım onları birleştirmek için kullanıyor. Daha sonra daireyi merkeze alıp kopyalıyor ve iç içe geçmesini engelliyor.

Expand yapmadan aynısını yaptığım zaman daireler iç içe geçmiyor. Birisi diğerinin üstünde kalıyor.

Videoda gösteriyor zaten.

Daireler çiziyor ve sanırım onları birleştirmek için kullanıyor. Daha sonra daireyi merkeze alıp kopyalıyor ve iç içe geçmesini engelliyor.

Expand yapmadan aynısını yaptığım zaman daireler iç içe geçmiyor. Birisi diğerinin üstünde kalıyor.
Amacının tam olarak ne olduğunu anlamadım ama genel tanım yapayım. Sadece çizgi/dolgu varsa expland yapabilirsin. Her hangi bir efekt varsa expland app. yapman gerekir. Sonuç olarak ikiside aynı kapıya çıkıyor bir fark yok.

Amacının tam olarak ne olduğunu anlamadım ama genel tanım yapayım. Sadece çizgi/dolgu varsa expland yapabilirsin. Her hangi bir efekt varsa expland app. yapman gerekir. Sonuç olarak ikiside aynı kapıya çıkıyor bir fark yok.
Videodaki adımları takip ederek şeklin aynını yapmaya çalışıyorum. Videoda adam daireleri Blend Tool ile çoğalttıktan sonra Expand seçeneğine tıklıyor. Daha sona Ungroup yapıyor.

Ben de bu adımların aynını yapıyorum fakat tam Expand yapacağım sıra Expand seçeneği olmuyor. Onun yerine Diğer seçeneği yapayım diyorum fakat bu sefer de Ungroup yapmama izin vermiyor.

Yani dairelerin iç içe geçmesi gerekirken böyle oluyor.
Adsız.png

Videodaki adımları takip ederek şeklin aynını yapmaya çalışıyorum. Videoda adam daireleri Blend Tool ile çoğalttıktan sonra Expand seçeneğine tıklıyor. Daha sona Ungroup yapıyor.

Ben de bu adımların aynını yapıyorum fakat tam Expand yapacağım sıra Expand seçeneği olmuyor. Onun yerine Diğer seçeneği yapayım diyorum fakat bu sefer de Ungroup yapmama izin vermiyor.

Yani dairelerin iç içe geçmesi gerekirken böyle oluyor.
Eki Görüntüle 1348443
Anydesk kullanıyorsan yaz bağlanıp bakayım hocam

Anydesk kullanıyorsan yaz bağlanıp bakayım hocam
Sanırım sorun Expand değil, nasıl yapacağımı da buldum.

Ama daireyi kopyalamak yerine bir tuşa basıyor ve tutup çektiği zaman iç içe geçmiyor. Bunu da öğrenirsem sorunumu çözmüş olurum.

ALT tuşuna basıp çekince üstüne geçiyor, yukarıdaki görseldeki gibi.

Sanırım sorun Expand değil, nasıl yapacağımı da buldum.

Ama daireyi kopyalamak yerine bir tuşa basıyor ve tutup çektiği zaman iç içe geçmiyor. Bunu da öğrenirsem sorunumu çözmüş olurum.

ALT tuşuna basıp çekince üstüne geçiyor, yukarıdaki görseldeki gibi.
Dolgu rengini kaldırın hocam sadece stroke kalsın.

Geri
Yukarı