Çözüldü Adobe Premiere Pro Render Sonrası Ses Kayması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

//AYTGMN//

Centipat
Merhaba,
Başlıkta belirttiğim gibi Premier'e Pro'da ses ve video senkronizasyon sorunu oluşuyor. Şu an klite codec pack gibi bir yazılım kurulu değil acaba ondan mı bilemedim. Preview'de sorun yok ama renderdan sonra sorun bariz bir şekilde ortada.

Sürüm: CC 2015
RAM: 6
İşlemci: i5 480M 2.67GHz ~ 2.7GHz :D
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GT420M 1GB

Çözüm
Oyun videosuna bu sorun oluyorsa önce söz konusu videoyu Constant Frame Rate yapacaksın. Bunun için de videoyu Handbrake ile dönüştürmen gerekebilir.

Oyun videoları VFR modunda olur. Bu da bazı sahnelerde az kare, bazılarında fazla kare olduğu anlamına gelir. Premiere de bunu desteklemediğinden bu sorun çıkar.

Ayrıca CC 2015 eski bir sürüm. Orijinal kullanırsam güncel sürümleri edinirsin. Çıktı olarak da H.264 tavsiye ederim.
Sesi çift kanallı olarak mı kaydediyorsun yoksa tek kanal mı? Mesela ses kayması sorunun önüne geçmek için çift kanallı olarak kaydetmeni öneririm. Belki bu video işini görür.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Oyun videosuna bu sorun oluyorsa önce söz konusu videoyu Constant Frame Rate yapacaksın. Bunun için de videoyu Handbrake ile dönüştürmen gerekebilir.

Oyun videoları VFR modunda olur. Bu da bazı sahnelerde az kare, bazılarında fazla kare olduğu anlamına gelir. Premiere de bunu desteklemediğinden bu sorun çıkar.

Ayrıca CC 2015 eski bir sürüm. Orijinal kullanırsam güncel sürümleri edinirsin. Çıktı olarak da H.264 tavsiye ederim.

Çözüm

Abi peki H.264 formatını seçtikten sonra VBR ayarını nasıl yapalım? Render aldıktan sonra biraz yağlı boya tablosu gibi görüntü oluşuyor. Kısacası H.264 seçiliyken ekstradan hangi ayarları yapmamız gerekli?

Oyun videosu renderi alacaksan, Vbr, 2 Pass seçeneği ile pixelleşme sorununu çözebilirsin. Target Bitrate'i 12, Max Bitrate'i ise 20 yapmanda fayda var. YouTube gibi bir platformda paylaşacaksan yüklemeden sonra zaten 5 bitrate gibi bir değere düşürüyor.

Hazır profil seçebilirsin YouTube 1080P gibi...

Abi selam ben ekstradan render almak istemiyorum alternatif bir program önerisi var mı Windows için? Kurgu programı Adobe Premier Pro kullanıyorum. Halihazırda Final Cut'ta böyle bir problem yok ama Windows kullanıcısı olduğum için başka alternatif bulamadım. Maalesef aynı sorun Davinci'de de var. Yardım edersen çok sevinirim. Yarı profesyonel video editörüyüm. 5 saatlik video editlemem gerekiyor lakin bu problemden dolayı elim kolum bağlı handbraketen aldığım renderın bitmesini bekliyorum. Adobe'nin bu sorunu düzeltmemesini sebebi nedir veya düzeltememesinin? Sonuçta para veriyorum ve kullanamıyorum. Teşekkür ederim şimdiden iyi akşamlar.

Çözüm elle senkron yapmak. Videoyu sese göre uzatıp kısaltmak. Aklıma gelen en azından. Ya da kaydı alırken Bandicam gibi bir program kullanıp CBR kayıt almak.

Ben sorunumu Wondershare Filmora X adlı programı kullanarak çözdüm. Video ve ses dosyasını programda birleştirip exportladım, sonra Adobe Premier ile sorunsuz kurgulayabildim.
Biraz uzun bir işlem ama elle senkron yapmaktan iyidir diye düşünüyorum uzun süreli videolar için.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı