Adobe Premiere'de Render Kalitesi Ayarı

Angriel

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba öncelikle ben Fatih, 24 yaşındayım. Sorum şöyle, YouTube ile uğraşan bir insanım. Uzunca bir süredir uğraşıyorum hatta ve fazlasıyla başarılı gidiyor. Ama özellikle son dönemlerde render programında bazı olaylar dikkatimi çekiyor. Mesela diyelim ki, kaydettiğim ham dosyanın boyutu 1 GB. Görüntü cam gibi net. Bunun yanında, audacityden aldığım ses ile birleştirmek için ve bazen çeşitli editler için premiereden çıktı aldıktan sonra dosya boyutu hatrı sayılır oranda artmasına rağmen görüntüde kalite kaybı yaşanabiliyor. Sebebi nedir tam olarak? Videonun orjinal bitratei (özellikler, ayrıntılar, orada görünen rate) diyelim ki 5k da. Ben onu editten sonra sesiydi editiydi hesaba katarak her zaman +2 olarak hesaplıyorum ve 7k veriyorum. Bu rakamlar videodan videoya değişiyor tabiki. Ama ne yaparsam yapayım orjinal videodaki o netliği elde edemiyorum. Bunu nasıl sağlayabileceğime dair yardımcı olabilecek birisi var mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ham dosyanın kalitesini işlenmiş görüntüde aynen koruyamazsınız. En yüksek kalite ayarlarında çıktı alarak bunu sadece azaltabilirsiniz. Gözünüze fazla batan bir bozulma varsa muhtemelen Bitrate ve işleme kalite ayarları olması gerekenden düşük demektir, daha da arttırın. Bu esnada baktığınız ekranın çözünürlüğünün de etkili olacağını unutmayıp farklı bir sistemde de kontrol edin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı