Adore Acrobat Benzeri Ücretsiz PDF Düzenleme Programı Tavsiyesi

AlgoritMa

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Samsun
Adobe Acrobat'ın aylık fiyatı çok yüksek olduğundan onun muadali olacak şekilde PDF dosyalarını düzenleyebileceğim, tamamen ücretsiz bir program önerebilir misiniz?

Hocam böyle bir uygulama var. Bakabilirsiniz.

Drawboard PDF kullanabilirsiniz. Kullanılabilirlik açısından gayet başarılıdır. İçerisinde birçok düzenleme aracını sunuyor.

Drawboard PDF kullanabilirsiniz. Kullanılabilirlik açısından gayet başarılıdır. İçerisinde birçok düzenleme aracını sunuyor.
Word, not defteri ya da Acrobat Pro DC'deki gibi PDF dosyaları içerisinde yazan metinleri silmem gerekiyor. Bu program anladığım kadarıyla sadece altını çizmeme filan müsaade ediyor.
Hocam böyle bir uygulama var. Bakabilirsiniz.
Örnek için PDF yükledim ama direkt olarak düzenlemeden bilgisayarıma indiriyor. İndirilen PDF'i de Adobe Acrobat ile açmam gerekiyor ki onunla da düzenleme yapabilmek için yine paralı sürümünü almam gerekiyor.
Bu programda istediğim şekilde düzenleme yaptırıyor. Lakin Yazı fontunu değiştiriyor ve mevcut sayfa düzeninde devam edip yazmıyor.

Mesela örnek olarak PDF'te "sss" kısmını LibreOffice Draw ile kendim ekledim. Daha sonra PDF olarak dışarıya aktarıp Adobe Acrobat'ın ücretsiz sürümü ile açtım. Normalde Word'den yapsaydım A4 boyutunun dışına çıkmayıp alt satırda yazmaya devam etmesi gerekirdi. Ama Draw'dan yaptığımda sayfa dışında da yazmaya devam etti. Doğal olarak Acrobat'tan açıp kontrol ettiğimde sayfa dışına taşan kısmı görünmedi. Normalde "sss" kısmından sonra devam eden bir cümle vardı.
Adsız1.png

Adsız.png

Bunun program içerisinde bir çözümü/ayarı var mı? Yoksa farklı program önerilerine açığım.

Hocam siz PDF düzenlerken ne kullanıyorsunuz? @Recep Baltaş @Ali Güngör @MF

Acrobat üzerinden .docx gibi bir dosya tipine dışa aktarmayı denediniz mi? Değişikliklerinizi Word'den yapmak daha mantıklı olur, zaten PDF düzenlemeye yönelik bir dosya tipi değil. Genelde bir dosyanın son versiyonunu PDF yaparsın, gönderirken yazdırırken vs. başka ortamlarda tutarsızlık oluşmaması için.

Acrobat üzerinden .docx gibi bir dosya tipine dışa aktarmayı denediniz mi? Değişikliklerinizi Word'den yapmak daha mantıklı olur, zaten PDF düzenlemeye yönelik bir dosya tipi değil. Genelde bir dosyanın son versiyonunu PDF yaparsın, gönderirken yazdırırken vs. başka ortamlarda tutarsızlık oluşmaması için.
Dediğiniz aklıma gelmemişti. Şimdi denedim ama Acrobat'tan dışarıya Word olarak aktarmak istediğimde yine paralı sürümü kullanmamı istiyor. Tüm çakallıkları düşünmüşler galiba. :(
aAdsız.png

Bence de en mantıklısı yapmak istediğiniz şeyi Word'de yapıp sonra da onu PDF olarak kaydetmek. Benim bildiğim iyi bir ücretsiz PDF aracı yok.
Mevcut PDF formatındaki yazıyı düzenlemek istiyorum. Yoksa dediğiniz şekilde Word'de yazıp PDF aktarmak oluyor.

Son düzenleme:
Dediğiniz aklıma gelmemişti. Şimdi denedim ama Acrobat'tan dışarıya Word olarak aktarmak istediğimde yine paralı sürümü kullanmamı istiyor. Tüm çakallıkları düşünmüşler galiba. :(
Bildiğim başka basit bir yöntem PDF'yi Google Drive'a yükle > Önizlemeye gir > Birlikte aç'tan Google Docs'u seç. Google kendisi doküman formatına çeviriyor, çevirmesi ne derece iyidir çok bilmiyorum açıkçası. Oradan değişiklik yapabilir veya farklı kaydedebilirsin.

Başka küçük dosyalar için CloudConvert de fena değil arada işimi gören bir site, çok dosya tipi seçeneği var.

Bildiğim başka basit bir yöntem PDF'yi Google Drive'a yükle > Önizlemeye gir > Birlikte aç'tan Google Docs'u seç. Google kendisi doküman formatına çeviriyor, çevirmesi ne derece iyidir çok bilmiyorum açıkçası. Oradan değişiklik yapabilir veya farklı kaydedebilirsin.

Başka küçük dosyalar için CloudConvert de fena değil arada işimi gören bir site, çok dosya tipi seçeneği var.
Dediğiniz yöntemi deneyeceğim. Ama çalıştığım avukatlık bürosundaki benim haricimdeki çalışanlar bilgisayar kullanımı konusunda çok yetersizler. Dediğiniz şekilde ondan ona aktarma şeklinde bir işlem yapmaları onlar için sıfırdan program yazmak gibi zor gelir. :D

Neyse, bir PDF dosyası düzenleneceği zaman bana göndermelerini söylerim.

Yardımlarınız için hepinize teşekkür ederim.

Ekleme: CloudConvert sitesini denedim çok güzel çalışıyor.

Geri
Yukarı