Adrenalin 20.1.3 stabil mi?

41Bayram

Decapat
Daha fazla  
Adrenalin 20.1.3 sürümünde stabilite sorunu gibi bir problem yaşayan oldu mu? Bu sürüme güncellemeli miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
RX 5700 XT kullanıyorum. 1 ayda 4-5 farklı sürümü sildim kurdum ama dertlerime çare olamadı. Birisi CS:GO'da lag yapar, birisi BF V'te oyundan atar. Kimisinde freesync açık olduğu halde yırtılma olur.

20.x.x sürümleri beni delirtti. 19.x.x'deki son "Recommended (WHQL)" olarak geçen 19.12.2'ye döndüm. Şu an en stabil benim için bu. Freesync dışında her şey kapalı.(esync, vsr, anti lag vs.) Aksi takdirde input lag veya yarı yarıya fps düşüşüne sebep oluyor. Freesync hem monitör hem de Radeon yazılımda açık olmasında rağmen yine de yırtılma oluyor. (Yırtılmayı Wolfenstein II The New Colossus'ta gözlemledim. Oyunla alakalı da olabilir.)

AMD hala düzgün bir sürücü çıkaramadı. Tavsiyelerin yanı sıra kendim de bir şeyleri değiştirdim olmadı. Söylediğim 19.12.2 sürümü aklının bir köşesinde bulunsun.

Not: E-spor veya gaming profilleri keskinlik, vsr vb. özellikleri devreye sokabiliyor. Oyunların oynanmayacak halde düşük performans verdiğini şaşkınlıkla izledim. Standart profile geçirmeyi veya özel olarak her şeyi kapatmanızı tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı