Adres seçme yeri ekleme

umutalper11

Picopat
Mesela Türknet'ten internet sorgulama yapınca seçtiğiniz select'ler var ya. Onu tek tek elle yazmamışlardır herhalde hazırdır. Nasıl bulabilirim yardım ederseniz sevinirim.

Veriyi sunucudan çekiyordur diye tahmin ediyorum. Hazır bulabileceğinizi düşünmüyorum. Yabancı ülkeler için olanlarını bulabilirsiniz belki.

Türknet'in sitesine request atabilirsin.
1609228607950.png

1609228620252.png

Request işlemlerini pek bilmiyorum nasıl yapabilirim?

Request'i kabul edeceğini sanmıyorum ama buradan kopyala yapıştır ile JSON dizilerini alabilirsin.

Mozilla - Using Fetch Buradan da Request'ler hakkında bilgi alabilirsin çok dolu bir döküman.

Göründüğü gibi ise veritabanından çekiyorlar.

//API (Çalışmıyor olabilir)

Melih Korkmaz - İl İlçe Mahalle Restfull API

Böyle bir API buldum front-endinde kullanarak baya bir şeye ulaşabilirsin API hala çalışıyorsa.

Verdiğim mozilla linkinden Fetch öğrenip API'dan gelen verileri Select optionlar ile listeleyebilirsin.

//JSON(xlsx, csv türleri de mevcut) Dosyası

SimpleMap - Turkey Cities

Girip indirip listelemeyi buradan da yapabilirsin şehirlerin nüfus bilgilerini de geçmişler tatlı bir veri klavuzu olmuş.

Sakın kendi sistemini başka bir sisteme bağlama. Yarın öbür gün TurkNet sistem değiştirdiğinde ne yapacaksın?

PTT'nin sunduğu il, ilçe ve mahalle listesini alarak kendine bir veritabanı oluşturabilirsin. Sonra PHP gibi bir back-end dili yardımı ile veritabanından veri çekerek doldurabilirsin.

Geri
Yukarı