ADSL 16 Mbps az mı?

16 Mbps alacağın en fazla hız değerin mesale bende 16 Mbps'lik bir tarife kulanıyorum ama şu an 6 yani ailende 3'den fazla varsa pinkin çıkabilir ve tahminimce 6 -10 alırsın

Sadece indirme hızı olarak bakmayın. Yükleme hızı, yaklaşık 0.5, 0.7 Mbps arasında olur. ADSL bağlantıda yükleme hızı yoğun olarak kullanılırken indirme hızı da düşer. Hatta internette gezinmek eziyet bile olur. Özellikle online oyun oynarken bir başkası örnek olarak WhatsApp'e resim atarken bile pinginiz uçar. VDSL bağlantınız var mı diye de kontrol edebilir misiniz?

İnternet değiştireceğim ve fiber altyapısı olmadığı için ADSL paket almayı düşünüyorum ama 16Mbps az mı olur?

Dostum zaten ADSL'de en fazla 16 Mbps hız alırsın. Daha üst hızlara çıkmak için VDSL olması gerek.

Amacın ne internet kullanımında? Sıradan kullanıcıya 8 Mbps'ye kadar yeter.

Yok benim bilgisayarım, PS4'üm var. Oyun oynarım, film izlerim dersen 16 Mbps yeterli.

Ama ben yükleme yapacağım, video yükleyeceğim, yayın yapacağım dersen 100 Mbps bile yetersiz çünkü en fazla 5-6 Mbps yükleme veriyor. Bu da 1-2 GB dosyalar beklemek zulüm.

İhtiyacına göre en iyi paketi al. En ucuzu al.

Geri
Yukarı