ADSL hat kablosunun uzunluğu hızı etkiler mi?

berkay1638

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ikinci evimiz dağ yolunda ve ADSL hattı bulunmamakta yaklaşık 400 metre altımızdaki tesise kadar geliyor. Tesise internet bağlatıp ADSL kablosunu eve kadar çekersem hız kaybı yaşar mıyım?

Hocam çok uzun mesafe. Bir ethernet kablosu için önerilen en uzun mesafe 100 metre dir. Bu mesafede bile yavaşlama olur.

ADSL kablosundan kastınız CAT6 Ethernet kablosu. O kablonun standardı 100mt'dir. 100 Mt'den sonra ping sorunları yaşarsınız. O yüzden her 100mt'de bir Switch kullanılması gerekmektedir.

60+ Metre uzunluğunda bir test videosu izlemiştim, hız kaybı yaşanmamıştı hatta 3 5 fark etmişti bile. Cünkü bu kablolar belli bir uzunlukta daha iyi verim veriyorlarmış tarzında bir cümle de duymadım değil.

Kısaca sorun olmaz.

60+ Metre uzunluğunda bir test videosu izlemiştim, hız kaybı yaşanmamıştı hatta 3 5 fark etmişti bile. Cünkü bu kablolar belli bir uzunlukta daha iyi verim veriyorlarmış tarzında bir cümle de duymadım değil.

Kısaca sorun olmaz.
Arkadaş 400 mt'den bahsediyor hatalı bilgi vermeyelim lütfen. Ethernet kablosu 100mt'ye kadar zaten garanti veriyor 60 metrede tabiki sorun olmaz.

Merhaba arkadaşlar ikinci evimiz dağ yolunda ve ADSL hattı bulunmamakta yaklaşık 400 metre altımızdaki tesise kadar geliyor. Tesise internet bağlatıp ADSL kablosunu eve kadar çekersem hız kaybı yaşar mıyım?

Kablo ile alakasıo yoktur sizin santrale olan uzaklığınız ile ilgilidir santale uzaklığınız hız/ping/kopma durumlarını oluşturur hızınız düşer vdls daha iyidir adls kullanılmaz ya vdls, vdls+,fiber 3'ü sağlıklıdır yani adls de modemde yoğunluk ooluştumu bağlantı sorunu oluşur dediğim gibi 3'ünü seçmenizde fayda var
NOT: Fiberin santrali yoktur ondan yüksek hızla ve pinginiz az iken oyun oynanabilir

Yeni konular

Geri
Yukarı