ADSL ile VDSL arasındaki hız farkı nedir?

mr.shn

Decapat
İki gün önce taahhütümüz bittiği için Türk Telekom ile görüşme yapmış abim, ADSL kullanıyorduk ve tarifemiz 24Mbps idi. Hızını beğenmiyorduk abime hızı arttır dedik. Görüştüğümde VDSL 24Mbps vermişler, ve bunun dört kat daha hızlı olduğunu söylemişler. 1.5-1.8 MB/sn arası indirme yapabiliyorduk, şu an 3 MB/sn'ye yakın bir değer alıyoruz. Bu normal mi? Dört kat hız dediğini nedir ben anlamadım değer yine aynı altyapı olarak daha iyi bir şey kullanıldığı için hız yükselmiş olabilir ama 4 kat yükselmedi sonuçta. Ve ping değerlerimiz de hemen hemen aynı 80 alıyorsak 70'e düşmüştür. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Bir pazarlama taktiğine mi kurban gittik acaba. Ayrıca modemin üstünde 2.4GHz ve 5GHz gibi seçenekler var ben 24Mbps aldıktan sonra 50Mbps'i destelememesi gerekmiyor mu?

ADSL 16Mbps download 1Mbps upload verebiliyor. VDSL hat değerlerin iyi ise 100/6 verebiliyorlar.

16 diyecektim kopyala yapıştır yaparken yanlış yapmışım. Adsl max 16 destekler biz size 24Mbps vdsl vererek 4 kat hız vericez demişler.
Orada ya bir yanlış anlaşılma olmuş yada yanlış bilgilendirme yapılmış. 24 Mbps, 16'nın nasıl 4 katı oluyor açıklamalarını isteyin bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı