Adsl ışığı yanıp sönüyor internet gelmiyor

kederlitosbağa

Kilopat
Herkese iyi forumlar...

Arkadaşlar air 5342 modem kullanıyorum. Gayet normal bir şekilde kullanmaktayken birden internet gitti 1 aydır uğraşıyorum. Adsl ışığı yanıp sönüyor sürekli ama internet ışığı yanmıyor. Servise gönderdim çözüldü dediler geldim eve sonuç aynı.
Rt-103 modemim ile denediğimde internete bağlanabiliyorum sorunsuz bir şekilde. Bu soruna bir çözümünüz varsa çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler :)

Sorunun modem de olduğu aşikâr şu an. Alternatif modemde bağlanabiliyosanız 5342 de sorun var yani. ADSL ışığının yanıp sönmesi sürekli ise ve internet gelmiyorsa büyük ihtimal modeminiz şişmiş(kullanılamaz durumda). Yüklenmeden dolayıda olabilir , ömrünü doldurduğu içinde olabilir.

Benzer bir sıkıntı bende yaşadım. Telekom gelip baktı. Modem şişmiş dedi. Bende yeni modem almak zorunda kaldım. Modemin şişmesine neden olarak da aşırı yüklenme olabilir dendi. Çünkü 9 a yakın cihaz(telefon , laptop) 4 mbt ile bağlanıyordu.

Sorunun modem de olduğu aşikâr şu an. Alternatif modemde bağlanabiliyosanız 5342 de sorun var yani. ADSL ışığının yanıp sönmesi sürekli ise ve internet gelmiyorsa büyük ihtimal modeminiz şişmiş(kullanılamaz durumda). Yüklenmeden dolayıda olabilir , ömrünü doldurduğu içinde olabilir.

Benzer bir sıkıntı bende yaşadım. Telekom gelip baktı. Modem şişmiş dedi. Bende yeni modem almak zorunda kaldım. Modemin şişmesine neden olarak da aşırı yüklenme olabilir dendi. Çünkü 9 a yakın cihaz(telefon , laptop) 4 mbt ile bağlanıyordu.

Hocam daha modemi alalı 1 buçuk seneyi geçmedi bu kadar kısa sürede olması mümkün mü?

Arızanın çıkması için belli bir süre geçmeli diye bir şey söyleyemeyiz , sonuçta elektronik cihaz :) Modeme kaç cihaz bağlanıyor normalde bilmiyorum ama bence aynı sıkıntıyı şu an sizde yaşıyorsunuz.
Son alternatif olarak modemi başka bir cihazda deneyebilirsiniz.

Merhabalar modemimde ADSL ve internet Işığı yanmıyor kabloları değiştirdim fakat tekrar duzelmedi yardımcı olursanız sevinirim

Merhaba Benimde adsl ışığı ve internet sürekli gidip geliyor ve ev telefonu calinip açınca aynı şekilde oluyor bunu nasıl düzeltebiliriz yardımcı olursanız sevinirim.Simdiden Teşekkürler...

Hocam Merhaba Benim sureklj Adsl iigi gidiyor ve ardından internet gidiyor ve telefon calinip açıldığı zamanda aynı şey oluyor bunun nedeni nedir ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı