ADSL Modeme VDSL İnternet Bağlamak

Sleep Dealer

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Bugün Türknet bağlandı evime ve bana 24 Mbps alacaksınız dendi. Ancak şu an 9 almaktayım. Daha önce Türk Telekom kullanıyordum onlar da 16 alacaksınız demişlerdi ancak 8 alıyordum. ADSL hat ve ADSL2+ modem kullanmaktayım. Bağlamak için gelen çalışan modemimin yetersiz olduğunu söyledi. VDSL modem almam gerektiğini söyledi.
Modemim: Airties 5442
SNR Sınırı: 8 db
Hat zayıflaması: 28 db
Olarak gözüküyor modemde. SNR sınırının 8 GB olması binamın kablolarının yetersiz olduğunu düşündürtmeye başladı.
Denildiği gibi VDSL modem alırsam sorun çözüme ulaşır mı? En azından 15-16 Mbps almak istiyorum.
Yoksa bu SNR sınırı ve hat zayıflaması ile aldığım hız normal mi? Yani binamın kablolarının mı değişmesi gerekiyor? Şimdiden teşekkürler.
Ayrıca VDSL modeme ADSL hat taktığımda sorun yaşar mıyım, yani VDSL modemler ADSL'i destekliyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış Bilgilendirme
VDSL modemler tabi ki de ADSL destekliyor sorun yaşamazsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış Bilgilendirme
VDSL modemler ADSL destekler merak etme. Bende ASUS-DSL N16 var VDSL ve fiber uyumlu. Ben ADSL kullanıyorum sorun yaşamıyorum. Kısacası sıkıntı olmaz.

Moderatör arkadaş neden konu başlığını bu yaptı bilmiyorum ama asıl sorum vdsl modem adsl modem farkı değildi. Fark eder umarım ayrıca olarak sorduğumu o soruyu. Ayrıca sorum adsl modeme vdsl bağlamak değil. Vdsl modeme adsl bağlamaktı. Bir de bu yüzden ceza vermiş çok ilginç. Asıl sorum snr sınırı ve hat zayıflaması yüzünden mi bu hızı almaktayım yoksa modem yüzünden mi?
Sanırım Ulunay'in da söylediği gibi her vdsl modem adsl desteklemiyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı