ADSL'den VDSL'ye Geçiş

Nihilianth

Decipat
Arkadaşlar, birkaç ay önce caddeyi delik deşik edip turuncu kablo döşediklerini gördüm, sorduğumda ise fiber dediler ancak ben altyapı sorgulama sitelerine giriyorum adres bilgilerimin doğru olmasına rağmen ADSL var sadece. Ne yapmam lazım binaya fiber getirtebilmek için?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, birkaç ay önce caddeyi delik deşik edip turuncu kablo döşediklerini gördüm, sorduğumda ise fiber dediler ancak ben altyapı sorgulama sitelerine giriyorum adres bilgilerimin doğru olmasına rağmen ADSL var sadece. Ne yapmam lazım binaya fiber getirtebilmek için?
O süreç biraz yavaş ilerliyor ve genelde eski binalara kablo çekmiyorlar.

Sokağınıza fiber gelmiş olması binanıza da gelmiş demek değildir. Eğer binanıza kablo çekilir ise o zaman kullanmaya başlarsınız.

Ben cok ugraştim olmadi sebebi binaya kadar geliyor fiber kablosu binadan evime kadar telefon kablosu ile geliyor sonrada hızı aynı oldu fiber deyip daha fazla para aldılar en son sizin binadakı kablolar eski tamamen değiştirilmesi lazım deyip geçtiler.

Ben cok ugraştim olmadi sebebi binaya kadar geliyor fiber kablosu binadan evime kadar telefon kablosu ile geliyor sonrada hızı aynı oldu fiber deyip daha fazla para aldılar en son sizin binadakı kablolar eski tamamen değiştirilmesi lazım deyip geçtiler.
Doğru demişler. Bina içi tesisata karışmıyorlar. Ve binadaki kabloların eskiliği internet hızını müthiş derecede etkilemekte. Elektrikçi çağırıp 250-300 TL'lik işlem sorununuzu kökten çözecektir. Ayrıca da hangi pakette hangi hızı aldığınızda önemli. Eski paketinizle aynı hızda paket almışsanız adamlar ne yapsın?

Geri
Yukarı