Advanced System Care indirince sistem yavaşladı

O tür programlar sistemin çalışma dinamiğini bozuyor. Kayıt defteri falan haşat durumdadır şimdi. En iyisi temiz kurulum format at.

RAM'ı temizlemek aslında saçmalıktan öteye gidemez. Çünkü RAM, o anki programların otelde oda ayırması gibi bir şey. Eğer konukları odalardan kovarsanız para verdikleri için tekrar odalara girmek isteyecekler ve otelin kapısı yoğunluktan kırılacak. RAM'ın kullanılması gerekiyor dostlar. Müthiş örnekle berbaer herkese iyi geceler :)

Ben 4 GB RAM kullanıyorum 2 GB sisteme gidiyor yani %50'si diğer yüzde 20'lik kısım Google Discord'a falan gidiyor ve %70 %75'lerde oluyor arada sırada yükseliyor %90 falan oluyor bazen ama temizleyince hızlanıyor bir keresinde %95'lere kadar çıkmıştı bayağı yavaştı sonrasında temizleye basınca düzeldi şimdi o programı silince RAM o sayılara çıkarsa yine ne yapacağım?
Advanced System Care'nin RAM temizleme programı var o yüzden silemiyorum(bilgisayarın RAM'ı bazen 90 95'lere çıkıyor ve bilgisayar çok yavaşlıyor %90'larda falan temizleye basınca 70e iniyor o yüzden silmekte istemiyorum) ama Memplus'ı önerir misiniz? Memplus işe yararsa Advanced System Care'yi silebilirim.

Son düzenleme:
Advanced System Care'nin RAM temizleme programı var o yüzden silemiyorum(bilgisayarın RAM'ı bazen 90 95'lere çıkıyor ve bilgisayar çok yavaşlıyor %90'larda falan temizleye basınca 70e iniyor o yüzden silmekte istemiyorum) ama Memplus'ı önerir misiniz? Memplus işe yararsa Advanced System Care'yi silebilirim.

Dostum arkadaşların dediği gibi Advanced System Care sistemini çökertmiş. Advanced System Care RAM temizleme özelliğinden bahsediyorsun ama yukarıdaki arkadaşın otel konusunda verdiği örnek çok mantıklı eninde sonunda o programlar tekrar çalışacak ve o programlar gerekli programlar. RAM temizlemek bir tıkla olmaz gereksiz programları sildikçe azalır bilgisayara binen yük zaten. Mesela oyun oynarken bilgisayar RAM'in çoğunu kullanır bu normaldir. Bilgisayarın raminin bilgisayarı yormuyorken yüzde 90'a çıkması tahminimce "Advanced System Care" yüzünden. Sen kendin demişsin 200 FPS oynadığım oyun 20 FPS'lere düştü diye. Biraz karışık yazmış olabilirim kusura bakma ama Advanced System Care bundan sonra bilgisayarda tutmak bu kadar olaydan sonra saçma şahsen.

Toplama PC falan değil o yüzden olmaz herhalde ve zaten alamamda RAM herhalde. Bir de bir şey soracağım temiz kurulum falan yapınca bilgisayardaki lisans anahtarı gidiyor mu iptal mi oluyor sıfırdan bir lisans mı almamız gerekiyor yoksa şu anki Windows 10 lisansını not alıp temiz kurulum yapınca lisans yerine girince lisans çalışıyor mu? Yoksa yeni lisans anahtarı mı almamız gerekiyor?

Mem Reduct kullanın, en iyisi o dur. Forumda kullananaı çok zaten.

Geri
Yukarı