Çözüldü Aerocool Mirage 12 Lite 3 pin ARGB LED'i GA-AX370 anakarta nasıl bağlanır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Metehann35

Hectopat
Merhaba arkadaşlar.

Kullanmakta olduğum kasamın fanları eskidiği için yeni fan alarak değişimini sağladım. Fanlar çalışıyor fakat satın aldığım fanlar 3 pin adreslenebilir ARGB'ye sahip. Bu pini tam olarak nasıl bağlayacağımı bilmediğim için bu konuyu açma gereği duydum. Bu ARGB pinini nasıl anakartıma bağlayabilirim?

Anakart modeli: GA-AX370-Gaming K5 rev. 1
Kullanıcı Klavuz Resimi

Satın aldığım fan

Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkür ederim. İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ah. Ben başlığı 'Fanları anakarta bağlayamıyorum' diye okumuşum. Bu durumda 4 pin to 3 pin bir dönüştürücü almanız işinize yarayacaktır.
Fanın kablosunun ucunun fotoğrafını atar mısınız? Anakartın üzerindeki 'chasis fan' kısmına takabilirsiniz. 3 pinli ve 4 pinli aynı yere takılabiliyor.
Konu sahibi, fanları döndürmek için sorunu olmadığını belirtmiş zaten. Mevcut durumu ARGB ile alakalı. Anakartında 3 pin ARGB portu olmadığı için bu ürünü kalkıp 4 pin RGB portuna takarsa anakarta zarar verecektir.

Ah. Ben başlığı 'Fanları anakarta bağlayamıyorum' diye okumuşum. Bu durumda 4 pin to 3 pin bir dönüştürücü almanız işinize yarayacaktır.

Şu tarz ürünler inanılmaz pahalı. Bir tane fan için bu kadar ödeme yapmaya gerek yok.

Bu ürün bile daha mantıklı olacaktır.

Yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar.Bu adreslenebilir argb fan çoklayıcı alacağıma 2 adet daha fan alıp kalan 2 fanı da değiştirmek daha mantıklı gibi geldi.F/P olarak satın aldığım fanlardan daha üstün bir performans veren fan tavsiyeniz var mıdır ?.2 fan alacağım bütçem 250 -280 TL .

Yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar.Bu adreslenebilir argb fan çoklayıcı alacağıma 2 adet daha fan alıp kalan 2 fanı da değiştirmek daha mantıklı gibi geldi.F/P olarak satın aldığım fanlardan daha üstün bir performans veren fan tavsiyeniz var mıdır ?.2 fan alacağım bütçem 250 -280 TL .
Tabii iade edin. Durduk yere masraf çıkaracak.

Eğer amacınız kasa içi havalandırmaysa aşağıdaki fandan almanız yeterlidir.

Bu fan daha iyi değil mi ? .Kasamın ön kısmında yer alan 2 hava giriş fanını değiştireceğim.RPM olarak mirage 12 daha yüksek hıza ulaşabiliyor.Led kablosunu bağlamadan ışıksız bir şekilde kullanabilirim sanırım.

Bu fan daha iyi değil mi ? .Kasamın ön kısmında yer alan 2 hava giriş fanını değiştireceğim.RPM olarak mirage 12 daha yüksek hıza ulaşabiliyor.Led kablosunu bağlamadan ışıksız bir şekilde kullanabilirim sanırım.
RPM değerleri çoğu zaman net bir güç anlamı taşımaz. Aerocool'un kağıt üzerindeki hava akışını düşük RPM'de göstermesi mümkün değildir. E yüksek bir değere aldığınızda da ses yapacaksa zaten anlamı olmaz. Diğer bir açıdan Aerocool'un soğutma konusunda çok yetkin bir marka olmadığını belirtmek isterim. He siz ışıksız kullanacağım derseniz o başka tabii. Ama ışık olmadan kullanacağınız bir ürüne daha fazla para vermenin tercihini de size bırakıyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı