Aerocool V3X Kasaya Fan Tavsiyesi

KrolKro29

Kilopat
Benim kasamda 2 adet fan var, 1 önde ve 1 arkada olmak üzere. Ben 1-2 fan daha ekleme yapmak istiyorum. Ancak ne tür bir fan alacağımı veya nereye takacağımı bilmiyorum. Ayrıca anakartım Asus B350 Plus.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biraz geç bir cevap olacak ama o kasa için çok fazla opsiyon yok maalesef. Sistemde ısınma sorunu varsa direkt olarak yan kapağa bir veya iki tane fan takabilirsiniz ama ısınma sorunu yoksa bu da gerekli değil.
Ancak kasadaki stok fanlar, daha kaliteli olanlar ile değiştirilebilir. Bunun için de bütçenizi belirtirseniz ona göre yardımcı olmaya çalışırız.

Biraz geç bir cevap olacak ama o kasa için çok fazla opsiyon yok maalesef. Sistemde ısınma sorunu varsa direkt olarak yan kapağa bir veya iki tane fan takabilirsiniz ama ısınma sorunu yoksa bu da gerekli değil.
Ancak kasadaki stok fanlar, daha kaliteli olanlar ile değiştirilebilir. Bunun için de bütçenizi belirtirseniz ona göre yardımcı olmaya çalışırız.
Aldığım yer istediğim kasa olan Phanteks P400S verseydi böyle şeylerle uğraşmıycaktım. Yaz aylarında ekran kartım yük altında 80°C görünce kasaya 1-2 kaliteli fan eklemek mantıklı olur diye düşündüm. 2 fan için 100 küsür TL'den fazla vermeyi düşünmüyorum.

Ekran kartının modeli nedir? Bu kasanın hava akışı çok iyi değil anladığım kadarı ile. Ön taraftaki fanın içeri üflediği hava büyük ihtimal HDD yuvaları yüzünden oradan geçemiyor. O yüzden etkisi azalıyor. Onun önünü açmak biraz işe yarar. Yan kapağa da şu tarz bir fan takarsanız ekran kartı sıcaklıklarına biraz olsun etki eder; SilverStone 12cm Kırmızı Ledli Kasa Fanı (SST-FN121P-RL) Fiyatı

Ama kısa ve uzun vadede bu kasaya fan konusunda fazla masraf yapmanızı tavsiye etmem.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı