Aerocool ve xDrive Marka Oyuncu Koltuğu Tavsiyesi

Ash Ketchum

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, bir süredir bel ve boyun destekli koltuk almak için araştırma yapıyoruz arkadaşımla. En son birçok modeli eledikten sonra bütçemize uygun, Aerocool AC110 modeli veya xDrive 1453 model koltuklardan alma düşüncesindeyiz. Aerocool koltuklarından kullanan tavsiye eden var mı aramızda? Bu markanın koltuklarını kullananlara az rastladığımız için soru işareti oluyor aklımızda sağlamlık açısından tereddüt ediyoruz. Bazı olumsuz durumlar yaşayıp forumda paylaşan arkadaşlarımız da olmuş daha önce onları da gördük.

Bu tarz ürünler sürekli alınıp değiştirilecek şeyler olmadığı için almışken uzun ömürlü sağlam bir ürün almak istiyor tabi insan :)

Aynı model değil ama Aerocool’un koltuk kalitesi için aklınızda bir şey oluşur;

Aynı model değil ama Aerocool’un koltuk kalitesi için aklınızda bir şey oluşur;
Evet bu konuyu gördük. Üzücü bir durum gerçekten kısa sürede böyle bir olumsuz olay yaşanması. Yani aslında her iki markada da bu tarz olumsuz durum yaşayanlar olmuş o yüzden mesafeli yaklaşıyoruz biraz bu markalara ama bütçemize de uygun bu markalar bulunuyor. Tavsiyelere açığız tabi yine.

Aerocool Taiwan firması olsa da, bildiğim kadarı ile çin de ürettirip ülkelere dagıtım yapıyor. Ancak her çinde üretilen kalitesiz olacak diye bir durum yok açıkçası. mesela rampage koltukları da çin de üretiliyor ama memnun olanda var ,olmayan da var. İncelemeden ziyade uzun dönem kullanımını görmek lazım.

Xdrive a gelince! bende bir adet sancak , bir adet göktürk modeli mevcut. Sancak modelini eşim kullanıyor. attık ofise gayet saglam günde 8 saat üstünde kullanıyor işte. Ha 1.87 boy ve 95kg lık ben uzun dönem kullansam ne olur bilemiyorum ama sonrasın da aldıgım göktürk modelinde mekanizmadan "tak,tuk" sesler gelmeye başladı mesela. her zaman olmuyor ama uzun süre oturup kalkınca alttan tak diye bir ses uyuz ediyor insanı.

Xdrive yedek parça konusunda falan güzel yardımcı oluyormuş ama koltugu alıpta izmir magazasına gitmeye çok üşeniyorum :)

Aerocool Taiwan firması olsa da, bildiğim kadarı ile çin de ürettirip ülkelere dagıtım yapıyor. Ancak her çinde üretilen kalitesiz olacak diye bir durum yok açıkçası. mesela rampage koltukları da çin de üretiliyor ama memnun olanda var ,olmayan da var. İncelemeden ziyade uzun dönem kullanımını görmek lazım.

Xdrive a gelince! bende bir adet sancak , bir adet göktürk modeli mevcut. Sancak modelini eşim kullanıyor. attık ofise gayet saglam günde 8 saat üstünde kullanıyor işte. Ha 1.87 boy ve 95kg lık ben uzun dönem kullansam ne olur bilemiyorum ama sonrasın da aldıgım göktürk modelinde mekanizmadan "tak,tuk" sesler gelmeye başladı mesela. her zaman olmuyor ama uzun süre oturup kalkınca alttan tak diye bir ses uyuz ediyor insanı.

Xdrive yedek parça konusunda falan güzel yardımcı oluyormuş ama koltugu alıpta izmir magazasına gitmeye çok üşeniyorum :)
Doğru söylüyorsunuz. Araştırdığımız kadarıyla her marka ve modelde memnun olan ve sorun yaşayıp memnun kalmayan bir taraf var sonuçta. Dediğiniz gibi asıl uzun süre kullanan kişilerin deneyimlerini duymak iyi oluyor. Artık son kararı verip hangi marka modeli alırsak umarım memnun kalırız :)

Teşekkür ediyorum deneyimlerinizi aktardığınız için :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı