Aerocool VX Plus 400W PSU alınır mı?

ludoevic

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle selam. Bilgisayarımın güç tuşuna bastığımda 1 saniye bile olmadan açılıp kapanıyor. Anakartımın ışığı yandığı halde bilgisayar hiçbir şekilde açılmıyor (aynı problemi 2 kere daha yaşadım). Önceden fişleri çekip güç tuşuna 20 30 saniye basıp tekrar çalıştırmayı denediğime bilgisayar açılıyordu ama şimdi o da fayda etmiyor. Sorun PSU'dan kaynaklı olduğu için yeni PSU alma kararı verdim. Araştırmalarım sonucu bütçeme uygun olan Aerocool VX Plus 400W modelini buldum. Sizce nasıl alınır mı? Kronik problemleri var mı? Uzak durmam gerekir mi cevaplarsanız şimdiden teşekkürler.

Sistem özelliklerim:
ASUS Prime B350M-K
GTX 1060 3GB.
Ryzen 3 2200G.
8 GB DDR4 RAM.
Dış kasam: Frisby FC8885G.

Öncelikle selam. Bilgisayarımın güç tuşuna bastığımda 1 saniye bile olmadan açılıp kapanıyor. Anakartımın ışığı yandığı halde bilgisayar hiçbir şekilde açılmıyor (aynı problemi 2 kere daha yaşadım). Önceden fişleri çekip güç tuşuna 20 30 saniye basıp tekrar çalıştırmayı denediğime bilgisayar açılıyordu ama şimdi o da fayda etmiyor. Sorun PSU'dan kaynaklı olduğu için yeni PSU alma kararı verdim. Araştırmalarım sonucu bütçeme uygun olan Aerocool VX Plus 400W modelini buldum. Sizce nasıl alınır mı? Kronik problemleri var mı? Uzak durmam gerekir mi cevaplarsanız şimdiden teşekkürler.

Sistem özelliklerim:
ASUS Prime B350M-K
GTX 1060 3GB.
Ryzen 3 2200G.
8 GB DDR4 RAM.
Dış kasam: Frisby FC8885G.
Aynı psu nun 500w modelini kullanıyorum. Herhangi bir kronik problemi bulunmuyor. Alabilirsiniz, lakin ileriye dönük olarak minimum 550w bir psu tercih etmeniz daha iyi olur.

Bende 600 watt olanı var şimdiye kadar bir sıkıntısını görmedim ATX bir kasada bile kablo uzunları gayet yeterli ayrıca 600watt olmasına rağmen 600 wattdan fazla bir güç çıkışı var. Tek eksisi yüksek güç tüketiminde 500 wattlara geldiği zaman fan biraz sesli çalışıyor.

Aynı PSU'nun 500W modelini kullanıyorum. Herhangi bir kronik problemi bulunmuyor. Alabilirsiniz, lakin ileriye dönük olarak minimum 550W bir PSU tercih etmeniz daha iyi olur.

Bilgisayarımı çalıştırsın, sistemle uyumlu olsun yeter. Bu bilgisayarı yeni bilgisayar almak için satacağım. Değerlendirmen için teşekkür ederim.

Bende 600 watt olanı var şimdiye kadar bir sıkıntısını görmedim ATX bir kasada bile kablo uzunları gayet yeterli ayrıca 600watt olmasına rağmen 600 wattdan fazla bir güç çıkışı var. Tek eksisi yüksek güç tüketiminde 500 wattlara geldiği zaman fan biraz sesli çalışıyor.

Çok teşekkür ederim. Yorumlarınızı göz önünde bulundurarak almaya karar verdim.

Geri
Yukarı