Afganistan’daki gerici yönetim kız çocuklarına eğitimi tamamen yasakladı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@Zaferızm bazen şöyle düşünüyorum atıyorum yıllar sonra tekrardan orta doğuya girersek ve hicaz bizim olursa hicaza bir statü verip o bölgede hukuk ve kanun olarak öyle yönetilebileceğini düşünüyorum çünkü devlet kutsal topraklara hakimdir sizce.

O toprakları kendi ülkemize bağladığımız an, Araplar tekrar iç savaş çıkartır. Türkiye'ye bağlı, özerk bir yönetim şekli getirilebilir.

cumhuriyet düşmanı demişsiniz bence kürtler gibi bir mahlukat var devletin içinde keşke birlik olup onlarla uğraşabilsek çok yazık bunları böyle tartışmamız.
Bu ülkede yaşayan Kürtler için ''yaratık'' ifadesinin eş anlamını kullanmanın yanı sıra aşırı bir dinci ve şeriat sever olduğuna göre savaşmayı düşündüğün kitle cumhuriyetçi laik kitleden başka bir şey değil.

Klavye başından yazmak kolay olduğu için aşırı dinciliğini ve peygamber zamanında bile uygulanamayan şeriat zırvalığını kendine sakla.

@EmirhanTr82 Doğuya gidip kursana şu cümleleri biraz cesursan? Bak bakalım ne oluyor ı*kçı seni.

@Zaferızm haklısın ama şu da var kahrolsun şerait diyende var Müslüman olup şeriatı ne kadar bildiğininde önemi vardır.
Şeriat yönetimi, insanların, özellikle de kadınların yaşam alanının büyük bir çoğunluğunu kısıtlıyor. Bu yüzden de Şeriat'ı istememekle haklılar. İran ve Afganistan'ın halini görüyoruz.

@Zaferızm bazen şöyle düşünüyorum atıyorum yıllar sonra tekrardan orta doğuya girersek ve hicaz bizim olursa hicaza bir statü verip o bölgede hukuk ve kanun olarak öyle yönetilebileceğini düşünüyorum çünkü devlet kutsal topraklara hakimdir sizce.

@Zaferızm haklısın ama şu da var kahrolsun şerait diyende var Müslüman olup şeriatı ne kadar bildiğininde önemi vardır.
Şeriatına başlatma şimdi, yok Allah'ın kanunuymuş bilmem ne... Olmayan bir şeyin kanunu olsa ne yazar?

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE kimseye düşman diyemezsin çünkü akıl olarak şeriat Allah'ın kanunudur ve bir insanın yaptığı kanun kusurludur belli bir noktada ama Allah'ın yaptığı kusursuzdur ben bunu bir türkçü olarak söylüyorum çünkü biz hem Türk hem Müslüman bir milletiz o yüzden ne laikliğe ne de şeriata bir şey diyemeyiz cumhuriyet düşmanı demişsiniz bence kürtler gibi bir mahlukat var devletin içinde keşke birlik olup onlarla uğraşabilsek çok yazık bunları böyle tartışmamız.

Altını çiziyorum. Sadece Anadolu'da yaşayan ülkenin yerli Kürtleri, Kurtuluş savaşında onlarla beraber bu ülkeyi kurtardık. Vatanına milletine bağlı olan her etnik köken, Türk milletine bağlı yerli yurttaşlardır. Saçma sapan karşılaştırmalar ile ırkçılık yaparak, hakaret etmeye hakkınız yok.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı