Afrika kıtası vs Türk devletleri

Afrika kıtası dediğin yer ne kadar büyük biliyor musun? 😀 Bereketli topraklar, yer altı kaynakları, nüfus. O Turan Devleti ütopyasına hangi yönden bakarsan bak önde çıkacaktır.

Buna nasıl cevap vermemizi istiyorsun ki? Savaş hangi coğrafya'da yapılacak? Personel eğitim düzeyleri ne? Modern ekipmanlar bakımından üstün olan kim? Hangi tarafta modern ekipman envanteri daha geniş? Kimin savaşı devam ettirecek kaynakları daha fazla? Bu soruların cevaplarını bilmeden şu tarafın kazanma ihtimali daha fazla demek fazla hissi bir çıkarım olur. Açıkçası 2 taraf için de yukarıdaki sorularımın cevaplarına hakim değilim. Birazcık Mısır ve Kazakistan'ın durumlarından haberim var, gerisi hakkında bilgim neredeyse sıfır. Bir de Afrika'da düzenli denilecek orduya sahip kaç ülke var onu da bilmiyorum. :D

Pardon, bir de Güney Afrika'yı katayım oraya Mısır'ın yanına.

Müttefikler falan olaya karışır ise büyük ihtimalle Türk Devletleri alır. Benim düşüncem bu yöndedir. Bu arada Afrika doğal zenginlikleri olarak büyük olsada onları işleyecek bir güçleri yok (çoğu ülke için).

Geri
Yukarı