Çözüldü After Effects projenin ekranı gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

377660

Kilopat
Makaleler
9
Merhaba, After Effects üzerinden işlem yaparken projelerin görüntüsünün gelmediğini fark ettim. Mesela yeni proje açıyorum ve arka planı siyah belirliyorum ancak ekran gri PNG gibi oluyor. Şöyle göstereyim:

1658057424035.png

Kırmızı kare olan kısım normal olarak siyah olması lazım. Ne yapsam orayı siyah yapamadım. Siyah olmadığı sürece projeyi tanımlamıyor ve ne kadar efekt eklersem ekleyeyim bu ekran kalıyor. Ara sıra video geliyor ama anlık gelip-gidiyor. Render konusunda hiçbir sıkıntım yok. Kolayca render alabiliyorum. 1920x1080 çözünürlükte açıyorum projeyi. Mesela ekrana yazı yazıyorum yazılar gözükmüyor, videoyu durdurunca proje gözüküyor. Başlatınca yok. Renderin hepsi alınmış olmasına rağmen böyle bir sorun yaşıyorum.

Son olarak aklıma gelmişken belirteyim; projelerin ekranı bu şekilde oluyor. Sadece sesleri var, görüntüleri yok. Videoyu durdurunca görüntüleyici geliyor. Başlatınca yine kayboluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
After Effects 2020 sorunlu bir sürüm zaten o sürüm de birçok sorun çıkıyor zaten o sürüm kullanıcılar tarafından pek tutmadı önerim. After Effects 2021 indirip kurmanız.
Bu gibi durumlarda sürümle uğraşmak yerine dediğim gibi biraz bekleyip, ayarlar kısmından cache'yi silip, son olarak da workspace (calisma alanı) türünü değiştirirseniz sorunsuz çalışır. hatta direkt workspace'i değiştirerek de çözüm bulunabilir.

Bu gibi durumlarda sürümle uğraşmak yerine dediğim gibi biraz bekleyip, ayarlar kısmından cache'yi silip, son olarak da workspace (calisma alanı) türünü değiştirirseniz sorunsuz çalışır. hatta direkt workspace'i değiştirerek de çözüm bulunabilir.
Denemiştim onları. Aynı kaldı. Her seferinde beklemek yerine yeni sürümü yüklemek daha mantıklıydı. Eski sürüm zaten optimizasyon konusunda da berbattı.

Geri
Yukarı