Ağ bağdaştırıcı sürücüsü code 56 hatası

Humankey

Hectopat
Daha fazla  
PC'min ağ bağdaştırıcı driver'ları(Wi-Fi ve Ethernet) aktif çalışır haldeyken uçtu. Tüm ağ ile ilgili Driver'ların en güncel ve eski çalışır haldeki Driver'ları tek tek güncellemeyi denedim fakat hiçbir çözüm bulamadım. BIOS güncelledim yine olmadı. Hatayı burada, çeşitli forum ve videolarda önerilen tüm adımları denedim fakat bir türlü network adapters code 56 sorununu çözemedim.

Yüklü bir sürü programım ve yeterli vaktim olmadığı için format atmayı hiç istemiyorum. Sanal makinelerim olduğu için ve daha önce denemediğim için imaj alıp dosyalarımı ve programlarımı riske atmak istemiyorum. En kısa ve en az hasarlı çözüm önerisi olan varsa büyük sevaba girer. Ses kartı driver'ı vs. olsa çalışmasa da şu an önemsemeyip çalışmaya devam etmem gerek vaziyetteyim ama ağ bağdaştırıcı sorunu şimdiye kadar ki yaşadığım en bela sorun oldu. Düşmanımın başına gelsin istemem hayattan soğudum.

PC modeli: Lenovo V330-15ıkb 81AX016MTX

işletim sistemi: Windows 10 versiyon: 21h2

2022-05-07_04-06-22.png

2022-05-07_04-13-01.png

2022-05-07_04-07-06.png

2022-05-07_04-13-40.png

2022-05-07_04-53-49.png

Son düzenleyen: Moderatör:
VPN kullaniyorsaniz, kaldirmayi dener misiniz? Internette arastirdigima gore Windows guncellemesi veya VPN ile alakali diye okudum. Dediklerine gore ag bagdastiricin VPN ile cakisiyor ve bu tarz sorunlar cikabiliyormus. Denemekten zarar gelmez diye dusunuyorum. Bunu deneyin, eger cozulmez ise baska yontemler aramaya calisiriz.

Kaynak:

Attigim makalede denemediginiz yontem var ise deneyebilirsiniz dikkatli bir sekilde.

VPN kullaniyorsaniz, kaldirmayi dener misiniz? Internette arastirdigima gore Windows guncellemesi veya VPN ile alakali diye okudum. Dediklerine gore ag bagdastiricin VPN ile cakisiyor ve bu tarz sorunlar cikabiliyormus. Denemekten zarar gelmez diye dusunuyorum. Bunu deneyin, eger cozulmez ise baska yontemler aramaya calisiriz.

Kaynak:

Attigim makalede denemediginiz yontem var ise deneyebilirsiniz dikkatli bir sekilde.

Öncelikle geri dönüşünüz için teşekkür ederim. VPN kullanmıyorum. Bu makaledeki yazan her şeyi denedim fakat yine sorunumu çözmedi. Microsoft Destek'te bu durumu paylaşmam sizce ne derece etkili olur?

Temiz kurulum sorunumu halletti. Bu tarz sorun yaşayanların max. 2-3 saatlik sorun çözümü arayışından sonra inatlaşmayıp temiz kurulum ile sorunu kökten çözmeyi eğer o da olmazsa sorunu donanımsal olarak çözmeyi düşünmesinde fayda olduğunu düşünüyorum. Benim için acı ama iyi bir tecrübe oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı