Ağ bağlantı sorunu

Burak DURU

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba !
İnternete kablolu olarak bağlanıyorum . Önceden bağlandığımda ağımın ismi yazıyordu . Şu an Sade Ağ Bağlantısı yazıyor . Driver felan mı silinmiş . Arada bir internet gidip geliyor . Bunla mı bağlantılı . Ne önerirsiniz ? Anakartım : M5 A99FX PRO R2.0

Merhaba.
Ağ kartı özelliklerinde.
IP adresini manual olarak al mı seçilmiş durumda, otomatik IP adresi al mı seçilmiş durumda?

Denetim masası > ağ ve paylaşım merkezi > sol üstte bağdaştırıcı ayarlarını değiştir > bağlı olan bağdaştırıcı üzerine sağ tık özellikler > orta alanda beyaz bölümdeki listede İnternet Protokolü (TCP/IPv4) çift tık > burada otomatik seçilimi. Elle rakamlar mı girilmiş?

Güvenlik duvarlı antivirüs kullanıyorsanız kaldırın ve tekrar kontrol edin.
Modem de problem olabilir modemi reset (sıfırlama) yaparak yeniden yapılandırıp kontrol edebilirsiniz.
Son olarak kopmalar devam ederse modem değiştirmeniz gerekebilir ancak modeminizde problem olduğundan emin olmak için o kabloya bir notebook vb. cihaz takarak kopmaların olup olmadığını kontrol edin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı