Ağ kartı veya alternatif bir yöntem önerisi

LE7ELS*

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikler herkese iyi gunler, vaktiniz için şimdiden teşekkür ederim;
Ben küçük apart dairelerin oldugu bir binaya yeni taşındım. Binanın interneti ortak herkes Wi-Fi yoluyla koridordaki modeme bağlanıyor(Türk Telekom'un fiber modemi), ben taşınmadan evvel Xiaomi'nin dağıtıcı vb birşeyini koymuşlar modemin karşısında ne ise yaradigini bilmiyorum. Benim masaüstü PC'm var anakartı B450M S2H şu an uzerinde 2 tane PCI X1 boş slot var Amazon'da gördüğüm birkaç Ethernet kartını alıp takayım dedim yorumlar kafamı çok karıştırdı ne yapsam bilemiyorum önerilerinizi bekliyorum. Modeme kablosuz bilgisayarıma Ethernet kablosu ile bağlanacak bir şey varsa o da olabilir çünkü modem koridorda ben ona parasını kendim ödediğim kablolu bir cihaz bağlayamam çalınma riski var. Ya da bu markasız falan olan yurt dışı ürünlerine bakmak durumunda kalacağım. Bu konularda çok yetersizim 1500-3000MBPS veya Wi-Fi 5-6 hiçbirini bilmiyorum ne, ne işe yarar, yardımlarınızı bekliyorum. Vaktiniz için teşekkürler şimdiden.

CA7DD5F2-9B73-47F7-8568-F3FA35A4A838.jpeg

F55094A2-EBBA-454F-ACAA-89443375184E.jpeg

Bu ürün tam sana göre, kart alıp fazla para vermene gerek yok.

Modem sana fazla yakınsa bunu da alabilirsin, ilk attığımın çekim gücü daha yüksek.

PCI Express adaptörler genel olarak USB olanlara göre daha kararlı çalışır. Gigabyte olan iyi duruyor. Üzerinde Intel yongası var gözüküyor.

Bu ürün tam sana göre, kart alıp fazla para vermene gerek yok.

Modem sana fazla yakınsa bunu da alabilirsin, ilk attığımın çekim gücü daha yüksek.
PCI Express adaptörler genel olarak USB olanlara göre daha kararlı çalışır. Gigabyte olan iyi duruyor. Üzerinde Intel yongası var gözüküyor.
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim.
Öncelikle ben de kart taraftarıyım ama yabancıların yorumlar 1 veya 2-3 ay sonra kopmalar başladı, sinyal zayıfladı, performansı düştü şeklinde olunca kafam karıştı, hocam modem aşırı yakın değil iPhone 11 benim telefonum en uzak köşesinde 4/2-4/3 çubuk çekiyor en idealini almam yerinde olur.

https://www.amazon.com.tr/TP-Link-T...ix=wifi+ada,aps,148&sr=8-6&tag=technopattr-21 Ben bu ürünün V1 versiyonunu kullanıyorum V2 ve V3 diye versiyonları da var bu hangisi bilmiyorum ama çok fark edeceğini sanmam. Yıllar önce aldığımdan ve eski olduğu için bazen PC'ye format attığımda ilk başta görmüyor ve telefonu USB yoluyla bağlayıp internet paylaşımını açıp sürücüyü indiriyorum. Tabii bu pek sorun değil sadece belirteyim dedim. Açıkçası kopmalar oluyor ama çok sorun edecek şekilde değil. Atıyorum haftada en fazla 3 4 kere oluyor. Tak çıkar yaptığımda veya yapmadan da kendisi tekrar bağlanıyor en fazla 20 saniye falan gidiyor. Tabii her her hafta 3 4 kere yapıyor diye bir şey de yok bazen aylarca yapmıyor. Kafasına göre artık sinyaller ne kadar çakışıyorsa muhtemelen ona göre.

Bence sinyal kopmasını çok sorun etmeyin yani. Siz yine de bakın 2 üründen hangisi daha az kötü yoruma sahipse onu alın.

https://www.amazon.com.tr/TP-Link-TL-WN722N-150Mbps-Kablosuz-Adaptör/dp/9800359850/ref=sr_1_6?keywords=wifi+adaptör&qid=1671526059&sprefix=wifi+ada,aps,148&sr=8-6&tag=technopattr-21 ben bu ürünün V1 versiyonunu kullanıyorum V2 ve V3 diye versiyonları da var bu hangisi bilmiyorum ama çok fark edeceğini sanmam. Yıllar önce aldığımdan ve eski olduğu için bazen PC'ye format attığımda ilk başta görmüyor ve telefonu USB yoluyla bağlayıp internet paylaşımını açıp sürücüyü indiriyorum. Tabii bu pek sorun değil sadece belirteyim dedim. Açıkçası kopmalar oluyor ama çok sorun edecek şekilde değil. Atıyorum haftada en fazla 3 4 kere oluyor. Tak çıkar yaptığımda veya yapmadan da kendisi tekrar bağlanıyor en fazla 20 saniye falan gidiyor. Tabii her her hafta 3 4 kere yapıyor diye bir şey de yok bazen aylarca yapmıyor. Kafasına göre artık sinyaller ne kadar çakışıyorsa muhtemelen ona göre.

Bence sinyal kopmasını çok sorun etmeyin yani. Siz yine de bakın 2 üründen hangisi daha az kötü yoruma sahipse onu alın.

Çok da ucuza kaçmak istemiyorum sonuçta bu ürün benim olacak ve ömrünce kullanacağım Max 700-800 TLlere çıkarım diyordum da senin bu yorumundan sonra arkadaşın attığı WN8200D modeli de mantıklı geldi.

Geri
Yukarı