Ağ konumu göründüğü halde bağlanmıyor

AhmetDenizli

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Rize
Daha fazla  
Daha öncesinde ağ üzerinde bulunan paylaşım dosyasını görebiliyorduk. Sürüm güncelleme sonrası paylaşılan ağ konumu bağlanılamaz durumuna geldi. Görünürlüğü açtık ama bağlantı yapılamıyor ağda bulunan diğer bilgisayarlara bağlantımız oluyor ama asıl gerekli olan bilgisayar ile dosya paylaşımı sağlayamıyoruz.

fotoğraf.jpg

Hata bu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dosyanın bulunduğu bilgisayarda şu işlemleri sırasıyla yapın:

1. Denetim Masası >Ağ ve Paylaşım Merkezi > Gelişmiş Paylaşım Ayarları >
**Özel ve Konuk veya Ortak seçeneklerinin altındaki ağ bulmayı ve dosya paylaşımını açın. Tüm ağlar seçeneğinin altındaki parolalı paylaşımı kapat seçeneğini işaretleyin.

2. Paylaşmak istediğiniz klasöre sağ tıklayın > Özellikler > Paylaşım > Paylaşım
**Ekle kutucuğunun yanında aşağıyı gösterek küçük bir ok var, ona tıkladığınızda aşağıda bir liste açıkıyor. Oradaki seçeneklerden "Everyone" olanı seçin ve ekle butonuna basın. Everyone aşağıdaki listeye eklendiğinde izin düzeyini "okuma ve yazma" olarak işaretleyin. Paylaş diyip çıkın.

3. Paylaşmak istediğiniz klasöre sağ tıklayın > Özellikler > Paylaşım > Gelişmiş Paylaşım
** "Bu klasörü paylaş" kutucuğunu işaretleyin. Aynı pencerede sol alttaki izinler butonuna tıklayın. Açılan pencerenin altındaki "Everyone için izinler" seçeneklerinden "Tam Denetim" kutucuğunu işaretleyin. Tamam > Tamam diyerek çıkın.

O klasör artık ağdaki diğer bilgisayarlar tarafından erişilebilir hale gelecektir.

Bunların hepsini yaptım. ağ gözüküyor bağlanmıyor bağlanırken açtığım konudaki hata karşıma çıkıyor.
fotoğraf.jpg
Klasörleri görmek istediğimde bu hatayı alıyorum.
fotoğraf.jpg

Şöyle ki; Windows 10 yeni güncelemelerinde güvenlik önlemi olarak bilgisayarın tümüyle paylaşılması özelliğini kaldırdı. Hatta sistemde takılı olan bir diski de tümüyle paylaşamıyoruz. Doğrudan paylaşmak istediğiniz klasörü yukarıda bahsettiğim yöntemle paylaştırdıktan sonra ağdaki konumunu diğer bilgisayardaki dosya gezgininde adres çubuğuna yazarak erişiyorsunuz. Tabii ağdaki klasörün kısayolunu bir yere yapıştırırsanız erişimi daha kolay olur.
ag.png

Yarın deneyip geri dönüş sağlayacağım.
Tırnak işaretini en başa ve en sona koymanız gerekli.
Tırnak işaretini en başa ve en sona koymanız gerekli.
fotoğraf.jpg
Dediğinizi de denedim. Fakat aynı sorun devam etmekte yardımlarınızı bekliyorum.
Hata devam etmekte sorunu gider dediğimde bununla karşılaştım.
Ek Açıklama 2020-03-02 093202.jpg
Windows ağ tanımlama bu sorunları algılamış yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı