Ağ Protokolü ve Bağlantı Kopukluğu Sorunu

zafer ceviz

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, Windows 10 kullanıyorum. CMD'den ping test yaptığımda time out veriyor, sürekli bağlantı kopukluğu yaşıyorum. Ağı onar dediğimde "Bir veya daha fazla ağ protokolü eksik" cümlesiyle karşılaşıyorum. Sorunu bir türlü çözemedim. Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullandığınız ISS nedir bilmiyorum ama aynı sorunu geçen salı günü ben de yaşamıştım. Ben Uydunet kullanıyorum ve çok memnundum. Ta ki bu sorun karşıma çıkana kadar. Windows 10 kullanıyordum ve ağ bağlı olmasına rağmen erişim yoktu. Ve sizdeki gibi "Bir veya daha fazla ağ protokolü eksik" hatasıyla karşılaşıyordum. Sorunun çözümünü 2 gün kadar araştırdım fakat bir şey elde edemedim. Zaten sorunun kaynağı ben değil kullandığım internetin kendisiymiş, genel bir arıza varmış. Neyse lafı fazla uzattım.
Kısacası sorununuzun çözümünü iyice bir araştırın, bir de şu adresteki yorumları okumadıysanız eğer okuyun tüm sayfalarını. Çözümleri hepsini uygulayın eğer bir sonuç elde edemezseniz, ISS ile bağlantıya geçin.

Windows 10 Ağ ve İnternet

Kullandığınız ISS nedir bilmiyorum ama aynı sorunu geçen salı günü ben de yaşamıştım. Ben Uydunet kullanıyorum ve çok memnundum. Ta ki bu sorun karşıma çıkana kadar. Windows 10 kullanıyordum ve ağ bağlı olmasına rağmen erişim yoktu. Ve sizdeki gibi "Bir veya daha fazla ağ protokolü eksik" hatasıyla karşılaşıyordum. Sorunun çözümünü 2 gün kadar araştırdım fakat bir şey elde edemedim. Zaten sorunun kaynağı ben değil kullandığım internetin kendisiymiş, genel bir arıza varmış. Neyse lafı fazla uzattım.
Kısacası sorununuzun çözümünü iyice bir araştırın, bir de şu adresteki yorumları okumadıysanız eğer okuyun tüm sayfalarını. Çözümleri hepsini uygulayın eğer bir sonuç elde edemezseniz, ISS ile bağlantıya geçin.

hocam dediginiz ayarları felanda baya önceden denemistim. peki probleminiz sonradan düzeldi mi yoksa hala devam ediyor mu. cünkü ben bu problemden dolayı uydunet i defalarca aradım ve bi cözüm bulamadılar. yardımın icin tesekkür ederim.

Complete internet repair ile tüm şıkları işaretleyip go deyin.
bu yöndetimi ilk önerensiniz. az önce dediklerinizi yapıp resetledim pc yi umarım ise yarar. tsk ederim

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı