Ağa biri bağlanıyor

321872

Centipat
Merhabalar, bir sıkıntım var, internette gezinirken çok fazla donuyor, oyun oynarken ping süreleri çok yüksek, lâkin CMD'den 192.168.1.1'e ping attığım zaman çok düşük değerler çıkıyor aynı şekilde speedtest.net sitesinde de düşük çıkıyor.
Modem ara yüzüne bakayım dedim 3 tane static olarak bağlanmış kişi buldum, bu ne anlama geliyor normalde bu ayarı ancak modem ara yüzünden değiştirebiliriz, şifreyi de sadece ben biliyorum.
Ağ ayarlarında hiçbir değişiklik yapmadım, "çıkış gücü" %80, %100 yaparsam sıkıntı olur mu? Ayriyeten 802.11 modu karışık 802.11b/g/n bu modu n yaparsam sıkıntı olur mu?

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    13,1 KB · Görüntüleme: 59
Bazı hack programları sayesinde kırabiliyorlar modemi. Wps özelliğini kapat. Sonra her cihazı internete erişimini kes, ve tek tek modeme bağla. Eğer farklı çıkıyorsa banla.

Modeme reset atacağım, WPA'yı kapatacağım tek tek herkese şifreyi gireceğim girerken Mac adreslerini alacağım ama kaydetmeyeceğim, yabancı girerse işlem başlatacam.

802.11 Modu'nu n almam zararlı mı ayriyeten çıkış gücü kaç olmalı.
Mac filtresi yapınca IP değil cihaz etkisiz hale getiriliyor. Eğer bağlanan kişilerin Mac adresleri görünüyorsa banlayabilirsiniz.

Onu biliyordum ama hiç aklıma gelmedi, üstteki işlemleri yaptıktan sonra bağlanırlarsa denerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı