Age of Civilization Anadolu Selçuklu ile nasıl oynanır?

Bizanslılar saldırıyor savaş açmasam bile saldırıyorlar.
  • Bizans ile ilişkini geliştir, oyun başından.
  • Veya Bizans ile arası kötü olan bir devletle müttefik ol.
  • En son çare adeta hile sayılacak bir çözüm; ''ticaret'' mekaniğini kullanın. Bir ülkeye 10 para bile verseniz, daima başka ülkeye savaş açmayı kabul eder...

Veya isterseniz, oyunda gerçek manada hile yapmak mümkün. Neredeyse her konuda hile yapabiliyorsunuz. Size söyleyebilirim ama isteyeceğinizi zannetmiyorum zaten...

Son düzenleme:
Eğer savaştığın devletten güçsüzsen ilk anda barış yapmak çok zor, eğer baya zaman geçtikten sonra barış yapabilirsin.
Hocam ben de Anadolu Selçuklu devletiyle oynasam işler sarpa sarıyordu. Yapmanız gereken İkinci Bulgar İmparatorluğu ile Bizansla aranızı iyi tutmanız gerekiyor. Büyük ihtimal bir yerden sonra Bulgar devleti ilişkilerinizi askıya alacak. Siz de 100k+ para biriktirdiğiniz de Bulgar devletine savaş açın. Ondan sonrasında size sorun çıkaracak pek devlet olmaz, büyük devletlerle aranızı iyi tutup gelişmeye devam edersiniz.

Ayrıca bölgelere yatırım yapmayı unutmayın. Bölgelere yatırım yaptığınız da devletin ekonomisi daha da artar ve güçlenerek güçlü bir devlet olabilirsiniz.
Burada anlattım söylediklerimi yapabilirsin. :)

Geri
Yukarı