Age of Empires 3 Definitive Edition oyun ilerledikçe FPS düşüyor

İşletim sistemi
Windows 10

bjkworld26

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
• AMD Ryzen 5 3600 • MSI B450M-A Pro Max • Gigabyte GeForce GTX 1060 6 GB • 240 GB Gigabyte SSD / 500GB Samsung 970 EVO Plus / 2 TB western Green HDD • Kingston Beats 16 GB 3600 MHz RAM.
RAM
Kingsyton 2x8 3600 mhz
Ekran kartı
GTX 1060 6GB
Anakart
MSI B450M A PRO MAX
İşlemci
Ryzen 5 3600
Sistemim orta düzey, bu oyun için yeterli olacağını düşünüyorum.
Oyunda başlangıçta 100 FPS üzeri alıyorum fakat asker ve bina geliştikçe özellikle savaş esnasında inanılmaz FPS düşüyor.
Oyun oynanmayacak hale geliyor. Çözümü bilen var mı?
Kaç yıllık oyun, anlamadım gitti neden böyle.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayrıca Definitive Edition'ların VRAM ve bellek tüketimi yüksekti. Yanlış hatırlamıyorsam grafik ayarı da sunmuyordu. FPS sabitleyip oynamak en ideal çözüm gibi duruyor.

Ünite sayısı arttıkça takılmaların artması normal gibi. Paradox'un ya da Total War serilerinin çoğu oyununda benzer sorunlar yaşanıyor.

Ayrıca Definitive Edition'ların VRAM ve bellek tüketimi yüksekti. Yanlış hatırlamıyorsam grafik ayarı da sunmuyordu. FPS sabitleyip oynamak en ideal çözüm gibi duruyor.

Ünite sayısı arttıkça takılmaların artması normal gibi. Paradox'un ya da Total War serilerinin çoğu oyununda benzer sorunlar yaşanıyor.

Çözüm ne herkes normal yazmış bence normal değil.

Samsung 500 GB 970 EVO PLUS SSD 16 GB 3600 MHz RAM var 32 mi olması lazım anlamadım?

Grafik ayarı var. Fakat bir şey değişmiyor

Yeni konular

Geri
Yukarı